facebook

Kirgistan 2019

Szwajcaria Azji Środkowej
TERMIN:
19.06-26.06.2019
CENA:
3500 PLN
1000 USD 


Opis pielgrzymki

 

Kirgistan jest niewielkim państwem leżącym w Azji Środkowej, niemającym dostępu do morza. To przede wszystkim cudowna przyroda, piękne góry, jeziora i rzeki. Wioski, w których czas się zatrzymał. 

Program pielgrzymki

 

 

1. Dzień: 19.06.2019

spotkanie uczestników na Międzynarodowym Lotnisku Okęcie w Warszawie, sektor „ D”, na dwie i pół godziny przed odlotem samolotu do Kirgistanu ( miedzylądowanie w Moskwie), odprawa paszportowo- bagażowa

- godz. 12:45 odlot samolotu do Moskwy

2. Dzień: 20.06.2019             Biszkek

godz. 05:00 przylot samolotu do Biszkieku, spotkanie z miejscowym przewodnikiem, transfer z lotniska do hotelu w stolicy Kirgistanu-Biszkieku ( transfer ok. 30 min), zakwaterowanie w hotelu (1)

- po śniadaniu i odpoczynku zwiedzanie stolicy Kirgistanu.

Biszkek ( dawne Frunze): największe miasto położone w Tienszanie u podnóża Gór Kirgiskich, w Kotlinie Czujskiej. Ośrodek kulturalny, przemysłowy, a także baza wypadowa dla turystów chcących podziwiać wspaniałe góry, zapierającą dech przyrodę oraz wspaniałe jezioro Issyk-Kul. 

- zobaczymy: Plac Zwycięstw, Duboivy Park ( Oak Park), Centralny Plac Ala-Too, Stary Plac, Narodową Filharmonię, a także wiele innym miejsc związanych z historią miasta. 

w godzinach popołudniwych zwiedzanie Parku Krajobrazowego Wąwozu Ala Archa. Park jest ciekawostką nie tylko ze względu na swoje walory przyrodnicze, ale także na fakt, iż w okresie sowieckim tylko osoby będące VIP-ami mogły otrzymać zezwolenie na spacerowanie po parku. Park Krajobrazowy leży na trasie w kierunku gór Tien Shan, położony jest zaledwie 45 km od stolicy. Będziemy mieć możliwość przejść pieszo nad brzegiem jeziora oraz spojrzeć z punktu  panoramicznego na cały wąwóz.

- powrót do hotelu, tradycyjna kolacja kirgiska, nocleg w hotelu w Biszkeku (2)

3. Dzień: 21.06.2019Burana- Chon-Kemin

śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, następnie przejazd do Wąwozu Chon-Kemin. Po drodze do wąwozu zobaczymy Wieżę Burana, jest to pochodzący z XI w. minaret, a także muzeum na świeżym powietrzu Balbals, gdzie zobaczymy postacie kamiennych wojowników. 

- następnie przejazd w kierunku  wąwozu Chon-Kemin, gdzie spotkamy się z jedną z mieszkających tu rodzin kirgiskich, której to gospodyni przygotuje dla nas typowy kirgiski obiad. Po obiedzie czas (ok. 3 h dla chętnych) na jazdę konną. Trasa będzie prowadzić w góry, będziemy też przedzierać się konno przez górski las. Na szczycie góry będziemy podziwiać panoramę wspaniałego wąwozu. 

- powrót do kirgiskiej chałupy ( przygotowane pod kątem turystów), lokalna kolacja, nocleg w chałupie (3)

4.Dzień: 22.06.2019  Chon- Kemin – jezioro Issyk-Kul północne wybrzeże

- śniadanie, wykwaterowanie z chałupy, następnie przejazd w kierunku „ niebiańskiego Issyk-Klu”, jak nazywają swoje jezioro mieszkańcy Kirgistanu.

Jezioro Issyk – Kul, znaczy Gorące Jezioro, jest to słonawe jezioro bezodpływowe, położone w kotlinie gór Tienszanu, 126 km od Biszkieku. Położone na wysokości 1609 m.p.p.m. i ze względu na powierzchnię uznawane jest za drugie największe na świecie wsród jezior wysokogórskich po jeziorze Titicac. Jezioro uznawane jest przez miejscowych za          „ Perłę Centralnej Azji” i od ponad 1500 lat uznawane jest za „ jezioro święte”. Jezioro otoczone jest z każdej strony wspaniałymi górami. 

- w dniu dzisiejszym przejedziemy wzdłuż północnej linii brzegowej, aby dojechać do miejscowości Karokol. Na trasie zobaczymy skały, na których widnieć będą starożytne wzory- petroglify. 

- po przyjeżdzie do Karakol zwiedzimy lokalny Meczet, jest on ciekawy ze względu na swoją architekturę zaczerpniętą z budwnictwa chińskiego, w której to do scalania poszczególnych elementów budowli nie używano metalowych gwożdzi. Zwiedzimy również zbudowany z drewna stary kościół obrządku ortodoksyjnego. 

- kolacja w lokalnej restauracji ,nocleg w prywatnym domu turystycznym (4)

5. Dzień: 23.06.2019Jeti Oguz- Issyk-Kul wybrzeże południowe-Kochkor

śniadanie, wykwaterowanie z pensjonatu, przejazd w kierunku Jeti Oguz, bardzo popularne miejsce ze wzgledu na czerwony kolor skał, a nazwa Jeti Oguz oznacza w kirgiskim Siedem Byków. Zobaczymy m.in. „ Góry złamanego serca”. 20-minutowy spacer na wierzchołek góry, skąd roztacza się panorama na wąwóz. 

- kontynuacja przejazdu w kierunku wioski Bokonbaeva, gdzie spotkamy się z lokalnym myśliwym polującym z oswojonym orłem. Wspólnie polują na lisy, zające i inne gryzonie. Polowanie odbywa się zgodnie z pradawnym zwyczajem łowieckim.

- przejazd do wioski Kochkor. W wiosce spotkamy się z lokalną rodziną kirgiską zajmującą się od pokoleń wytwarzaniem wełnianych dywanów z filcu.

- zakwaterowanie w chałupie, lokalna kolacja, nocleg w chałupie (5)

6. Dzień: 24.06.2019             Kochkor – Son Kul

śniadanie, wykwaterowanie z chałupy, przejazd w kierunkujeziora Son – Kul, drugiego co do wielkości jeziora w Kirgistanie położonego na wysokości 3013 m.p.p.m. Wiele kirgiskich rodzin przyjeżdza tu na wypoczynek. Przybywali tutaj również pasterze z regionu Naryn wypasający swoje stada na zielonych stokach schodzących do wód jeziora. 

- po przyjeżdzie nad jezioro czas wolny na rozkoszowanie sie otoczeniem

- zakwaterowanie i nocleg  w typowych przenośnych nomadzkich jurtach ( 5)

7. Dzień: 25.06.2019             Son Kul – Suusamir- Biszkek

śniadanie, wykwaterownie z jurt, przejazd w kierunku Biszkeku.Trasa, którą będziemy pokonywać, będzie prowadzićpołudniową częścią Kirgistanu. W trakcie przejazdu będziemy podziwiać wspaniałe widoki otaczających nas gór oraz mijanych wąwozów. Podziwiać będziemy również  Tue Ashuu – przełęcz o wysokości 3000 m. Jest to jedna z piękniejszych tras prowadzących przez Kirgistan. Będziemy się zatrzymywac w wielu miejscach na sesje zdjęciowe.

- przyjazd do hotelu w Biszkeku, zakwaterowanie, kolacja, nocleg (6)

8. Dzień: 26.06.2019             

wczesnym rankiem wyjazd z hotelu na lotnisko

- godz. 06:20 wylot samolotu do Polski przez Moskwę

- godz. 11:50 przylot samolotu do Warszawy

 

                     Uwaga! Godziny wylotu samolotu mogą się zmienić 

Zapisy

                                    

                               CENA : 1000 USD + 3500 PLN 

Cena obejmuje: 

przelot samolotem w obydwie strony

- zakwaterowanie w: 

* 4- osobowych jutrach ( możliwość zakwaterowania w jurtach  2- osobowych z dopłatą 50 USD od osoby i tylko w przypadku możliwości znalezienia stosownej ilości chętnych)

* prywatne domy gościnne

* hotel ***

- wyżywienie 3 x dziennie

- wodę mineralną w trakcie przejazdów

- konną wycieczkę 

- opiekę polskiego pilota 

- podstawowy pakiet ubezpieczeniowy 

 

Cena nie obejmuje:

- 200 USD za obsługę na miejscu ( lok. rzewodnik, wstępy do zwiedzanych obiektów, )

dojazdu do i z Warszawy

- wydatków własnych

- napiwków dla miejscowej obsługi

- możliwość dopłaty do jednosobowych noclegów  250 USD/os. 

                                   Misyjne Biuro Pielgrzymkowo-Turystyczne

                                               KUPERTYN

            al. Boh. Warszawy 15/16 Szczecin 70-370, pok. 114 I p. 

                        NIP: 851-126-99-25; REGON: 320951791

                                               GT 48/2018

                              tel: +48 887 403 330; 665 356 086

                              e-mail:pielgrzymkibm@gmail.com

                                    www.pielgrzymki.klartyni.pl

                        

 
POBIERZ OŚWIADCZENIE

mapa
Ochrona danych osobowych
POLITYKA PRYWATNOŚCI BIURA PIELGRZYMKOWEGO I MISYJNEGO BIURA PIELGRZYMKOWO - TURYSTYCZNEGO KUPERTYN
Zobacz także
WARTO PIELGRZYMOWAĆ Z KLARETYNAMI
Zgromadzenie Misjonarzy Klaretynów to zakon misyjny. Każdy misjonarz więc ma we krwi chęć podróżowania.
Zobacz także
ŚWIADECTWA PIELGRZYMÓW
Każda pielgrzymka w miejsca Święte to uczta nie tylko dla oczu ale przede wszystkim dla duszy.
Zobacz także
projekt: www.wpoldodziewiatej.pl wszelkie prawa zastrzeżone Klaretyńskie Duszpasterstwo Pielgrzymkowe