facebook

Kirgistan

Środkowa Azja- Spotkanie z Polakami
TERMIN:
03.08. - 10.08.2018
CENA:
ok. 3500 zł
750 $ 


Opis pielgrzymki

W programie naszym spotkamy się z Polakami mieszkającym w Kirgistanie z pokolenia na pokolenie oraz będziemy wspominać historie jakie zaprowadziły naszych rodaków w te odległe, nieznane tereny.

Kirgistan jest niewielkim państwem leżącym w Azji Środkowej, niemającym dostępu do morza. To przede wszystkim cudowna przyroda, piękne góry, jeziora i rzeki. Wioski, w których czas się zatrzymał. 

Program pielgrzymki

1.dzień: 03.08.2018   piatek

- spotkanie uczestników pielgrzymki na Międzynarodowym Lotnisku Okęcie w Warszawie, sektor „D”, na dwie i pół godziny przed odlotem samolotu do Kirgistanu (międzylądowanie w Moskwie), odprawa paszportowo- bagażowa

- godz. 12:45 odlot samolotu do Mskwy

2. Dzień: 04.0.2018   sobota            Biszkek

- godz. 05:00 przylot samolotu do Biszkieku, spotkanie z miejscowym przewodnikiem, transfer z lotniska do hotelu w stolicy Kirgistanu-Biszkieku (transfer ok. 30 min), zakwaterowanie w hotelu (1)

- po śniadaniu i odpoczynku, zwiedzanie stolicy Kirgistanu.

Biszkek (dawne Frunze): największe miasto położone w Tienszanie u podnuża Gór Kirgiskich, w Kotlinie Czujskiej. Ośrodek kulturalny, przemysłowy, a także baza wypadowa dla turystów chcących podziwiać wspaniałe góry, zapierającą dech przyrodę oraz wspaniałe jezioro Issyk-Kul.

- zobaczymy: Plac Zwycięstw, Duboivy Park (Oak Park), Centralny Plac Ala-Too, Stary Plac, Narodową Filharmonię, a także wiele innym miejsc związanych z historią miasta.

- w godzinach popołudniowych zwiedzanie Parku Krajobrazowego Wąwozu Ala Archa. Park jest ciekawostką nie tylko ze względu na swoje walory przyrodnicze, ale także na fakt, iż w okresie sowieckim tylko osoby będące Vipa-mi mogły otrzymać zezwolenie na spacerowanie po parku. Park Krajobrazowy leży na trasie w kierynku gór Tien Shan, położony jest zaledwie 45 km od stolicy. Będziemy mieć możliwość przejść pieszo nad brzegiem jeziora oraz spojżeć z punktu panoramicznego na cały wąwóz.

- powrot do hotelu, tradycyjna kolacja kirgiska, nocleg w hotelu w Biszkeku (2)

 

3. Dzień: 05.08.2018 niedziela         Burana- Chon-Kemin

- śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, następnie przejazd do Wąwozu Chon-Kemin. Po drodze do wąwozu zobaczymy Wieżę Burana, jest to pochodzący z XI w. minaret, a także muzeum na swieżym powietrzu Balbals, gdzie zobaczymy postacie kamiennych wojowników.

- nastepnie przejazd w kierunku wąwozu Chon-Kemin, gdzie spotkamy sie z jedną z mieszkających tu rodzin kirgiskich, której to gospodyni przygotuje dla nas typowy kirgiski obiad. Po obiedzie czas (ok. 3 ha dla chętnych i w cenie) na jazde konną. Trasa będzie prowadzić wysoko w góry, będziemy też przedzierać się konno przez górski las. Na szczycie góry bedziemy podziwiać panoramę wspaniałego wąwozu.

- powrót do kirgiskiej chałupy (przygotowane pod katem turystów), lokalna kolacja, nocleg w chałupie (3)

 

4.Dzień: 06.08.2018  poniedziałek  Chon- Kemin – jezioro Issyk-Kul północne wybrzeże

- śniadanie, wykwaterowanie z chałupy, nastepnie przejazd w kierunku „niebiańskiego Issyk-Klu”, jak nazywają swoje jezioro mieszkańcy Kirgistanu.

- Jezioro Issyk – Kul, znaczy Gorące jezioro, jest to słonawe jezioro bezodpływowe, położone w kotlinie gór Tienszanu, 126 km od Biszkieku. Położone na wysokości 1609 m.p.p.m. i ze względu na powierzchnię uznawane jest za drugie największe na świecie wsród jezior wysokogórskich po jeziorze Titicac. Jezioro uznawane jest przez miejscowych za „Perłę Centralnej Azji” i od ponad 1500 lat uznawane jest za „jezioro święte”. Jezioro otoczone jest z każdej strony wspaniałymi górami.

- w dniu dzisiejszym przejedziemy wzdłóż połnocnej linii brzegowej, aby dojechać do miejscowości Karokol. Na trasie zobaczymy skały, na których widnieć będą starożytne wzory- petroglify.

- po przyjeździe do Karakol zwiedzimy lokalny Meczet, jest on ciekawy ze wzgledu na swoją architekturę zaczerpniętą z budwnictwa chińskiego, w której to do scalania poszczególnych elementów budowli nie używano metalowych gwoździ. Zwiedzimy równiez zbudowany z drewna stary kościół obrządku ortodoksyjnego.

- kolacja w lokalnej restauracji, nocleg w prywatnym domu turystycznym (4)

 

5. Dzień: 07.08.2018 wtorek           Jeti Oguz- Issyk-Kul wybrzeże południowe-Kochkor

- śniadanie, wykwaterowanie z pensjonatu, przejazd w kierunku Jeti Oguz, bardzo popularne miejsce ze wzgledu na czerwony kolor skał, a nazwa Jeti Oguz oznacza w kirgiskim Siedem Byków. Zobaczymy m.inn. „Góry złamanego serca”. 20 minutowy spacer na wierzchołek góry, skąd roztacza się panorama na wąwóz.

- kontynuacja przejazdu w kierunku wioski Bokonbaeva, gdzie spotkamy się z lokalnym myśliwym polującym z oswojonym orłem. Wspólnie polują na lisy, zające i inne gryzonie. Polowanie odbywa sie zgodnie z pradawnym zwyczajem łowieckim.

- przejazd do wioski Kochkor. W wiosce spotkamy się z lokalną rodziną kirgiską zajmującą się od pokoleń wytwarzaniem wełnianych dywanów z filcu.

- zakwaterowanie w chałupie, lokalna kolacja, nocleg w chałupie (5)

 

6. Dzień: 08.08.2018 środa  Kochkor – Son Kul

- śniadanie, wykwaterowanie z chałupy, przejazd w kierunku jeziora Son – Kul, drugiego co do wielkości jeziora w Kirgistanie położonego na wysokości 3013 m.p.p.m. Wiele kirgiskich rodzin przyjeżdza tu na wypoczynek. Przybywali tutaj również pasterze z reginu Naryn wypasający swoje stada na zielonych stokach schodzacych do wód jeziora.

- po przyjeździe nad jezioro czas wolny na rozkoszowanie się otoczeniem

- zakwaterowanie i nocleg w typowych przenośnych nomadzkich jurtach ( 5)

 

7. Dzień: 09.08.2018 czwartek        Son Kul – Suusamir- Biszkek

- śniadanie, wykwaterownie z jurt, przejazd w kierunku Biszkeku. Trasa, która bedziemy pokonywać, będzie prowadzić południową cześć Kirgistanu. W trakcie przejazdu bedziemy podziwiać wspaniałe widoki otaczających nas gór oraz mijanych wąwozów. Podziwiać będziemy również Tue Ashuu – przełęcz o wysokości 3000 m. Jest to jedna z piękniejszych tras prowadzących przez Kirgistan. Będziemy się zatrzymywać w wielu miejscach na sesje zdjęciowe.

- przyjazd do hotelu w Biszkeku, zakwaterowanie, kolacja, nocleg (6)

 

8. Dzień: 10.08.2018 piatek

- wczesnym rankiem wyjazd z hotelu na lotnisko

- godz. 06:20 wylot samolotu do Polski przez Moskwę

- godz. 11:50 przylot samolotu do Warszawy

Zapisy

                                      CENA: 3500 PLN + 750 USD

Cena obejmuje:

- przelot samolotem w obydwie strony

- zakwaterowanie w:

* 4- osobowych jutrach (możliwość zakwaterowania w jurtach 2- osobowych z dopłatą 30 USD od osoby i tylko w przypadku możliwości znalezienia stosownej ilości chętnych

* prywatne domy gościnne

* hotel ***

-  3 x dziennie

- woda mineralna w trakcie przejazdów

- konna wycieczka

- opieka polskiego pilota oraz opieka duchowa

- codziennie Msza Święta

- ubezpieczenie NWW, Kl, ubezpieczenie od chorób przewlekłych

 

Cena nie obejmuje:

- dojazdu do i z Warszawy

- wydatków własnych

- napiwków dla miejscowej obsługi

- możliwość dopłaty do jednosobowych noclegów 250 USD/os.

- realizcja programu na miejscu 250$

 

 

 
POBIERZ OŚWIADCZENIE

mapa
PRAKTYCZNE INFORMACJE DLA KAŻDEGO PIELGRZYMA
Dowiedz się więcej jak przygotować się do pielgrzymki i podróży samolotem. Porady jak być wzorowym pielgrzymem.
Zobacz także
WARTO PIELGRZYMOWAĆ Z KLARETYNAMI
Zgromadzenie Misjonarzy Klaretynów to zakon misyjny. Każdy misjonarz więc ma we krwi chęć podróżowania.
Zobacz także
ŚWIADECTWA PIELGRZYMÓW
Każda pielgrzymka w miejsca Święte to uczta nie tylko dla oczu ale przede wszystkim dla duszy.
Zobacz także
projekt: www.wpoldodziewiatej.pl wszelkie prawa zastrzeżone Klaretyńskie Duszpasterstwo Pielgrzymkowe