facebook

Kamczatka

Kamczatka dla aktywnych pielgrzymów
TERMIN:
03.08.-10.08.2018
CENA:
ok. 5700 zł
1950 $ 


Opis pielgrzymki

Kamczatka- jest to półwysep w azjatyckiej części Rosji rozdzielając Morze Ochockie od Morza Beringa, zamieszkały przez ok. 400 tyś. mieszkańców. Kamczatka posiada bardzo bogatą faunę i florę, których charakterystycznymi gatunkami są: sobole, rosomaki, niedźwiedzie, wydry morskie, a rzeki obfitują w łososie. Roślinnośc jest typowa jak dla tajgi i tundry. Półwysep jest bogaty w wulkany ok. 160, liczne żródła geotermiczne i gejzery oraz surowce naturalne takie jak węgiel, złoto, srebro, rtęć. Polak Karol Bohdanowicz był ważnym badaczem złóż mineralnych na półwyspie pod koniec XIX w. Na Kamczatce przebywał równiez inny znany Polak Maurycy Bieniowsk, Józef Kopeć, Benedykt Dybowski oraz Walery Skibicki

Wulkany, góry - wejście, gorące źródła – kąpiel, rzeki i rafting, gejzery, kawior, łosoś - łowienie ryb, surowa rozległa przyroda ale też piękne plaże – wypoczynek. 

Program pielgrzymki

  1. Dzień: 10.06.2018     niedziela

- spotkanie z pielgrzymami na Międzynarodowym Lotnisku Okęcie w Warszawie, sektor „D” z organizatorami pielgrzymki na dwie i pół godziny przed odlotem samolotu do Pietropawłowska Kamczackiego (KPC).

- odprawa bagażowo-paszportowa

- godz. 09:45 odlot samolotu do Moskwy

- godz. 12:50 przylot samolotu do Moskwy

- godz. 16:45 odlot samolotu do Pietropawłowska Kamczackiego

2.   Dzień: 11.06.2018     poniedziałek  Msza Świeta

- przylot samolotu do Pietropawłowska Kamczackiego ok godz. 10:00

- spotkanie z miejscowym przewodnikiem na lotnisku, transfer do hotelu

-  po przyjeżdzie do hotelu przewidziany wczesny obiad, a natępnie zwiedzanie miasta

- Pietropawłowsk Kamczacki został założony w roku 1740 przez rosyjskiego podróżnika i badacza Vitusa Beringa, który nadał nazwę miastu ku czci św. Piotra i św. Pawła, a dokładniej na pamiątkę dwóch statków swojej wyprawy, której święci byli patronami. Miasto jest ważnym ośrodkiem kultury, nauki, a także najważniejszą bazą okrętów podwodnych Rosji. Do Pietropawłowska Kamczackiego dostać się można jedynie drogą Lotniczą. Obecnie Kamczatka przyciąga turystów z całego świata chcących podziwać uroki wspaniałej morskiej przyrody, wulkanów, a także gejzerów.

Dla pielgrzymów to miejsce nawiedzenia Kościoła Katolickiego p.w. św. Teresy od Dzieciątka Jezus, spotkania miejscowych parafian, a także przyjrzenia się życiu codziennemu mieszkających tu ludów

- w mieście zobaczymy: muzeum krajoznawcze, pospacerujemy po centrum miasta, kupimy pamiątki oraz wspaniałego łososia i doskonały kawior.

- powrót do hotelu, nocleg (1)

3. Dzień: 12.06.2018       wtorek           Msza Święta

- Msza Święta

- śniadanie, następnie wyprawa na Wyspę Starików. Przejazd z hotelu do portu ok. 1 h, wzdłuż Zatoki Awaczyńskiej - zatoka uważana jest za jedną z najpiękniejszych na świecie. Pokrętna linia brzegowa ozdobiona jest licznymi zatoczkami. Dwa rozlewiska dużych rzek wpadają do zatoki, w której wodach zamieszkują 32 gatunki ryb. Praktycznie przez cały rok możmy łowić tu gatunki sprzedawane w sklepach, m.in. halibuta. W okolicy zatoki żyją liczne gatunki ptaków. Napotkać można również foki, które niespecjalnie boją się człowieka i pozwalają podchodzić dosyć blisko. Wsród dużych ssaków można spotkać tu również walenia – zabójcę. Zatoka jest pełna naturalnych niepodzianek – jeżowców i krabów. Zamustrowanie na statek. W trakcie morskiej wyprawy zobaczymy panoramę miasta Piertopawłowska Kamczackiego od strony zatoki, następnie wypłyniecie na wody Oceanu Spokojnego. W trakcie wyprawy zobaczymy „Bramę Miasta”, trzy skały nazywane „Trzema Braćmi” zagradzającymi wejście do zatoki, które zabezpieczają Pietropawłowsk Kamczacki, między innymi przed ewentualnymi konsekwencjami tsunami.

- obiad na pokładzie

- Wyspa Starików - znajduje się ok 10 km. od wejścia do Zatoki Awaczyńskiej (5,5 mil morskich). Nazwę swoją wzięła od małych ptaszków morskich budujacych tam swoje gniazdka. Wyspa Starików jest rezerwatem przyrody zamieszkałym przez kormorany, mewy, rybitwy i inne ptactwo wodne. Znajdują się tu liczne gniazda orła morskiego.

- powrót do hotelu, nocleg (2)

4. Dzień: 13.06.2018       środa              Msza Święta

- Msza Święta

- wczesne śniadanie, następnie przejazd ok 2 km w kierunku wulkanu Avachinsky, na wysokość 950 m n.p.m. Następnie wspólne wspinanie się na górę Wielbłąd – łatwa trasa. Ze szczytu góry roztacza się wspaniały widok na wulkany: Awaczyński (2175), Koracki (3456), Żupanowski (2300), Wilkuczyński (2175), Dzenzur (2923).

Wszystkie wyprawy na Wulkan Awaczyński zaczynają się z bazy usytuowanej na wysokości 890 m.p.p.m. Odległość między PKC to 50 km. Wulkan Awaczyński jest jednym z najbardziej aktywnych wulkanów na Kamczatce i często nazywany jest „wulkanem domowym”. Góra „Camel” – Wielbłąd, na którą będziemy się wspinać jest usytuowana między dwoma wulkanami: Kolyakiskiy i Awaczyński i jest wysoka na 120 m. n.p.m. Wejście na wulkan zajmuje ok. 3 godziny i nie jest uciążliwe. Z wysokości Góry Wielbłąda rozciąga się wspaniała panorama na Zatokę Awaczyńską. Pietropawłowsk, Elizewo, a także na rzekę Avacha. Następnie przejedziemy w kierunku wybrzeża Pacyfiku i będziemy spacerować po plaży pokrytej piaskiem wulkanicznym. Plaża jest popularnym miejscem odpoczynku letniego dla wielu mieszkańców PKC. Wielokilometrowa plaża pokryta jest wulkanicznym pyłem, a latem zakwita wspaniałymi kwiatami i krzewami.

- obiad po powrocie do bazy po wspinaczce

-powrót do hotelu, nocleg w hotelu (3)

5. Dzień: 14.06.2018       czwartek        Msza Swięta

- Msza Święta

 -  śniadanie, a następnie przejazd w kierunku rzeki Malkinskaja - Bistraja (przejazd ok 2.5 h, ok 150 km), następnie rafting (pontony) w rzece Bistraja, wędkowanie (razem ok 3 h). Dojazd do bazy obozowej. Obiad. Następnie spływ rzeką, łowienie ryb ok 2.5 – 3h..Przejazd w kierunku Malkinskiye – miejsca, gdzie znajdują się gorące termalne źródła. Znajdują się w dolinie rzeki Bystraja na terenie, gdzie są ogromne ilości podziemnych gorących źródeł. Wszystkie on spływają do jednego naturalnego basenu, gdzie możemy zażywać relaksacyjnej i zdrowotnej kąpieli.

Bystraja- jest drugą co do długości rzeką Kamczatki. Gra bardzo ważną rolę w reprodukcji łososia atlantyckiego. Łosoś królewski, czerwony łosoś, łosoś srebrny, składają  ikrę w rzece Bystraja. Poza łososiem żyją tutaj inne ryby atlantyckie. Bierze swój początek w okolicy wulkanu Bakening i płynie między Ganalskimi grzbietami w kierunku Morza Ochockiego, to jedna z największych rzek Półwyspu Kamczackiego.

- powrót do hotelu, nocleg (4)

4. Dzień: 15.06.2018       piątek             Msza Święta

- Msza Święta

- śniadanie, dla chętnych możliwość wzięcia udziału w wycieczce fakultatywnej helikopterami do Doliny Gejzerów i krateru wulkanu Uzon.

- przejazd do Doliny Gejzerów, następnie wylot helikopeterami do Doliny Gejzerów. Przelot nad Wulkanem Karymskim (lot trwa ok 1,15h), następnie lądowanie w Dolinie Gejzerów i piesza wycieczka  w celu obserwowania gejzerów.

Przelot do krateru wulkanu Uzon- spacer, podziwianie wytworu natury.

Przelot do schroniska lub parku krajobrazowego na obiad, kąpiel w gorących źródłach.

Powrót do hotelu w godzinach wieczornych.

Uwaga!!!

Uczestnictwo w wycieczce helikopterem lub do centrum etnicznego to propozycje za dodatkową opłatą. Atrakcje centrum etnicznego to: pokaz hodowli psów pociągowych, poznanie życia codziennego ludów Kamczatki, uczestniczenie w pokazie tańców regionalnych oraz zapoznanie się z kamczacką kuchnią. Możliwość zrobienia zdjęcia w stroju ludów kamczackich. Obiad.

- kolacja, nocleg w hotelu (5)

7. Dzień: 16.06.2018       piątek             Msza Święta

- śniadanie, następnie wyjazd w kierunku Gór Vachkazhets (ok. 80 km od PKC), przejście piesze do jeziora oraz wodospadu.

Góry Vachkazhets – jest to masyw górski należący do jednego z najładniejszych miejsc Półwyspu Kamczackiego. W wyniku silnej erupcji wulkanu masyw górski podzielił się na osobne części Górę Letnyaya Poperchnaya i Górę Vachkazhtsy.

- obiad w formie pikniku na łonie natury

- następnie przejazd w kierunku radanowych gorących źródeł, kąpiel

- powrót do hotelu, nocleg w hotelu (6)

8. Dzień: 17.06.2018       sobota            Msza Święta

- śniadanie, transfer na lotnisko

- godz. 12:50 odlot samolotu w kierunku Warszawy przez Moskwę

- godz. 19:10 przylot samolotu do Warszawy

Zdjęcia

Zapisy

                    CENA: 5700 PLN + 1950 USD

 

Cena obejmuje:

- samolot na trasie Warszawa- Pietropawłowsk Kamczacki -Warszawa

- zakwaterowanie w hotelu *** pokoje 2-3 osobowe

- wyżywienie 2 x dziennie zgodnie z programem

- zwiedzanie Kamczatki zgodnie z programem

- bilety wstępów zgodnie z programem

- obsługę miejscowego przewodnika

- polskiego pilota oraz opiekę duchową

- Msze Święte każdego dnia

- ubezpieczenie zgodnie z wymogami pobytu na terenie Rosji

- wszelkie opłaty związane z wizą rosyjską

Cena nie obejmuje:

- dojazdu do i z Warszawy

- wydatków własnych

- dodatkowego zwiedzania nieobjętego programem

- dodatkowego ubezpieczenia od chorób przewlekłych

 

Warunki otrzymania wizy:

 

- w momencie nadesłania zgłoszenia prosimy przełanie kolorowej kopii paszportu droga elektroniczną

- na miesiąc przed wyjazdem prosimy o nadesłanie paszportu- musi być ważny conajmniej 6 miesiecy od daty terminu wżności wizy do Rosji

- 1 fotografia jak do paszportu spełniająca nastepujące warunki: rozmiar 3,5x4,5 kolor ostry, kontrastowy, paier druku wysokiej jakosci i na białym tle, fotografia nie powinna byc starsza niz 6 miesiecy i musi umożliwiać identyfikacje osoby ubiegającej sie o wizę

- osoby składający wniosek po wyznaczonym terminie, moga otrzymać wizę w trybie wizy ekspresowej co wiąże sie z pokryciem dodatkowych kosztów
POBIERZ OŚWIADCZENIE

mapa
Ochrona danych osobowych
POLITYKA PRYWATNOŚCI BIURA PIELGRZYMKOWEGO I MISYJNEGO BIURA PIELGRZYMKOWO - TURYSTYCZNEGO KUPERTYN
Zobacz także
WARTO PIELGRZYMOWAĆ Z KLARETYNAMI
Zgromadzenie Misjonarzy Klaretynów to zakon misyjny. Każdy misjonarz więc ma we krwi chęć podróżowania.
Zobacz także
ŚWIADECTWA PIELGRZYMÓW
Każda pielgrzymka w miejsca Święte to uczta nie tylko dla oczu ale przede wszystkim dla duszy.
Zobacz także
projekt: www.wpoldodziewiatej.pl wszelkie prawa zastrzeżone Klaretyńskie Duszpasterstwo Pielgrzymkowe