facebook

Odessa 2019

Perła Morza Czarnego -Pielgrzymka śladami Polaków
TERMIN:
28.05.2019 – 02.06.2019
CENA:
1200 PLN
375 Euro 


Opis pielgrzymki

Odessa: zapomniane, ale za to jedno z najpiękniejszych miast Europy. Prawie każda odesska kamienica to majstersztyk stylu secesji, neobaroku, neoklasycyzmu czy eklektyzmu. Prawie każdy zaułek to wspaniała historia miasta i jej mieszkańców: Izaak Babel, Puszkin, Eisenstein, Mickiewicz. Miasto kosmopolityczne, które na przestrzeni XIX i XX w. stworzyło swój własny i niepowtarzalny styl, a mieszkańcy Odessy to jakby naród sam w sobie. Odessa opiewana w balladach, pieśniach i szansonach. To świat dawnego bogactwa i wielkulturowości. Synagogi, meczety czy kościoły stanowiły sąsiedzką harmonię. Dla wielu Polaków Odessa stała się ojczyną. Tu żyli, tworzyli, rodzili się i umierali. Tu pielęgnowali swoja tożsamość. Zbudowali kościoły, kaplice, stworzyli polski cmentarz. Odessa podobnie jak Baku naznaczona jest nazwiskami wielkich polskich architektów: Feliks Gąsiorowski, Mikołaj Towiński, Lew Włodek czy Władysław Dąbrowski.

Program pielgrzymki

1. Dzień: 

- spotkanie uczestników z organizatorem na Międzynarodowym Lotnisku Okęcie w Warszawie- sektor ”D”, na dwie godziny przed odlotem samolotu do Odessy

- godz. 11.20 planowany odlot samolotu do Odessy

godz. 14:05 planowany przylot samolotu, transfer do hotelu, zakwaterowanie, krótki odpoczynek 

- następnie zwiedzanie miasta: w czasie zwiedzania  przejdziemy przez najbardziej charakterystyczne ulice miasta np., przez słynną ul. Deribasowską,na końcu której znajduje się zapierający dech w piersiach Pasaż (niewyobrażalne bogactwo rzeźb neobarokowych. Pasaż został zaprojektowany prze polskiego architekta Lwa Włodka, który zaprojektował również słynny hotel „ Wielki Moskiewski”). Napotkamy na naszej trasie najbardziej kultowe przykłady architektury: Teatr Opery i Baletu, historyczny budynek Muzeum oraz pomniki Puszkina, Rischelieu, Katarzyny II i wiele innych.  Maszerując Nadmorskim Bulwarem, zobaczymy wspaniałą panoramę na port i Morze Czarne. Kulminacyjnym punktem będą słynne Schody Patiomkińskie, rozsławione prze rosyjskiego reżysera Siergieja Eisensteina w filmie „ Pancernik Patiomkin”.Przejedziemy znanymi z ciekawej architektury ulicami: Puszkińską, Riszeliewską, a następnie udamy się w kierunku Bulwaru Francuskiego, gdzie zobaczymy nadmorską, zarazem mieszkalną, luksusową część miasta Arkadię

na zakończenie dnia wizyta za kulisami gmachu Opery i Baletu, zobaczymy wspaniałe zabytkowe wnętrze, zabytkowe kasy biletowe i scenę, na której wystawiane są najznakomitsze dzieła opery i baletu.

- nocleg (1)

2. Dzień: 

- śniadanie , a następnie dalsze zwiedzanie Odessy :  Muzeum Sztuki, które zlokalizowane jest w dawnym Pałacu Potockich. Jest to spotkanie ze sztuką najwyższego lotu i z takimi przedstawicielami jak Ajwazowski, Costandi, Cuidigi, Vereszagin, a także Vrubel i inni. Usłyszymy historię o ludziach wielu kultur i religii żyjących na przestrzeni 200 lat istnienia miasta. Do tej pory w Odessie żyją poza Ukraińcami Polacy, Białorusini, Mołdawianie, Żydzi, Ormianie, Rosjanie, Rumuni i wiele innym nacji.

- za dodatkową opłatą 200 UAH możliwość uczestniczenia w godzinnym rejsie wzdłuż wybrzeża Morza Czarnego ( przepłynięcie przez Wrota Odeskie otwierające statkom wejście do portu)Dodatkowy punkt programu uzależniony jest od pogody, czasu i ilości chętnych.

- nocleg (2). 

3. Dzień: 

- śniadanie, a następnie całodniowy wyjazd w kierunku Twierdzy Akermańskiej. Jest ona położona w odległości ok. 18 km od linii brzegowej Morza Czarnego i została zbudowana między XII a XV w.  na terenie wcześniejszej greckiej kolonii Tyras. Zaliczana jest do największych zespołów fortyfikacyjnych w całej Europie Wschodniej. Nazwa Akerman (Biała Twierdza) została nadana w 1484 r. , kiedy Białogród nad Dniestrem został zdobyty przez Turków. Kolejne losy twierdzy to zajęcie jej przez Imperium Rosyjskie. Obecnie znajduje się na terenie państwa ukraińskiego. Wraz z pozostałościami antycznymi miasta Tyras jest wielką atrakcją Ukrainy. Ze względu na swe walory wykorzystywana jest często do produkcji filmów historycznych. Akerman opisywany był również przez naszego wielkiego wieszcza Adama Mickiewicza.

- w trakcie całodziennej wycieczki udamy się z wizytą do Muzeum Winiarstwa Wine Center Shabo, gdzie w szerokim zakresie dowiemy się o historii produkcji wina na tych terenach oraz pokosztujemy najlepszych gatunków. 

- powrót do hotelu w godzinach wieczornych 

- nocleg (3)

4. Dzień: 

- śniadanie, następnie zwiedzanie Katakumb, podziemne miasto Odessy liczące sobie kilkaset kilometrów podziemnych korytarzy, powstałych w przeciągu ostatnich 200 lat historii miasta. Podziemne groty i korytarze mają stałą temperaturę +15 0C. Przez pierwsze lata powstawania podziemnego miasta, stało się ono kryjówką dla gangsterów i innych przestępców.  Usłyszmy również historie o „ bandyckiej Odessie”- Mołdawiance, o której do dziś śpiewa się pieśni.   

- powrót do hotel w godzinach wieczornych

- nocleg (4)

5. Dzień: 

- śniadanie

- czas wolny na wypoczynek lub wycieczkę fakultatywną za dodatkowa opłatą: VilkovoMała mieścina Vilkovonazywana jest : Ukraińską Wenecją . Położone jest na pograniczu z Rumunią i leży na bagnach Delty Danii, co powoduje, że uprawa zbóż jest tutaj całkowicie niemożliwa, a mieszkańcy mogą jedynie zajmować się rybołówstwem oraz uprawą winorośli, z czego miasto słynie. Tutejsi ludzie posługują się specyficznym własnym dialektem i zachowują swoją odrębność wynikającą z położenia miasta.

Atrakcją Vilkova jest również tak zwany kilometr  „0”. Jest to miejsce, gdzie Dunaj wpływa do morza.

Uwaga!!! Dla miłośników opery i baletu, możliwość zarezerwowania w miarę dostępności biletów na spektakl w Teatrze Opery i Baletu proponowany przez miejscową scenę w powyższym terminie 

- nocleg (5)

6. Dzień: 

- śniadanie, transfer na lotnisko

- godz. 14:45 planowany odlot samolotu do Odessy

- godz. 15:35 przylot do Warszawy 

                         

Zdjęcia

Zapisy

 

                                               Cena :  1200 PLN + 375 EURO 

Cena zawiera:

- przelot samolotem na trasie Warszawa-Odessa-Warszawa

- zakwaterowanie w hotelu *** w centrum miasta, pokoje 2-3 osobowe 

- śniadania (w cenie standardowe napoje, kawa, herbata, woda)

-  obiady lub kolacje (napoje dodatkowo płatne)

-  transfery na całej trasie zgodnie z programem

-  zwiedzanie zgodnie z programem

-  opieka polskiego pilota na całej trasie + opieka duchowa (wspólne modlitwy, Msze Święte)

-  podstawowy pakiet ubezpieczeniowy (KL + NW)

-  składka na Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje:

- 70 EURO ,płatne obligatoryjnie pierwszego dnia po przylocie do Odessy, realizacja programu na miejscu

-  wydatki własne

- dojazd na wyznaczone lotnisko z miejsca zamieszkania oraz powrotu do miejsca zamieszkania z lotniska.

-  dodatkowe ubezpieczenie z tyt. chorób przewlekłych

-  zwyczajowe napiwki

-  dopłaty do pokoju jednoosobowego na życzenie uczestnika

-  wycieczek i atrakcji nie objętych programem

UWAGA !!!

                        Godziny lotów i kolejność zwiedzania mogą ulec zmianie

 

Kontakt:                   tel:       (+48) 887 403 330

                                               (+48) 575 441 143

                                   mail:    pielgrzymkibm@gmail.com

                                   www:  www.pielgrzymki.klaretyni.pl

                                   adres:   al. Boh. Warszawy 15/16

                                               70-370 Szczecin, I piętro pok. 114

                                    GT 26/2019

 
POBIERZ OŚWIADCZENIE

mapa
Ochrona danych osobowych
POLITYKA PRYWATNOŚCI BIURA PIELGRZYMKOWEGO I MISYJNEGO BIURA PIELGRZYMKOWO - TURYSTYCZNEGO KUPERTYN
Zobacz także
WARTO PIELGRZYMOWAĆ Z KLARETYNAMI
Zgromadzenie Misjonarzy Klaretynów to zakon misyjny. Każdy misjonarz więc ma we krwi chęć podróżowania.
Zobacz także
ŚWIADECTWA PIELGRZYMÓW
Każda pielgrzymka w miejsca Święte to uczta nie tylko dla oczu ale przede wszystkim dla duszy.
Zobacz także
projekt: www.wpoldodziewiatej.pl wszelkie prawa zastrzeżone Klaretyńskie Duszpasterstwo Pielgrzymkowe