facebook

Odessa - Lwów

Perła Morza Czarnego - Zapomniane, ale za to jedno z najpiękniejszych miast Europy
TERMIN:
16.06. - 22.06.2018
CENA:
ok. 1000 zł
375 Euro $ 


Opis pielgrzymki

Odessa: zapomniane, ale za to jedno z najpiękniejszych miast Europy. Prawie każda odesska kamienica to majstersztyk stylu secesji, neobaroku, neoklasycyzmu czy eklektyzmu. Prawie każdy zaułek to wspaniała historia miasta i jej mieszkańców: Izaak Babel, Puszkin, Eisenstein, Mickiewicz. Miasto kosmopolityczne, które na przestrzeni XIX i XX w. stworzyło swój własny i niepowtarzalny styl, a mieszkańcy Odessy to jakby naród sam w sobie. Odessa opiewana w balladach, pieśniach i szansonach. To świat dawnego bogactwa i wielkulturowości. Synagogi, meczety czy kościoły stanowiły sąsiedzką harmonię. Dla wielu Polaków Odessa stała się ojczyną. Tu żyli, tworzyli, rodzili się i umierali. Tu pielęgnowali swoja tożsamość. Zbudowali kościoły, kaplice, stworzyli polski cmentarz. Odessa podobnie jak Baku naznaczona jest nazwiskami wielkich polskich architektów: Feliks Gąsiorowski, Mikołaj Towiński, Lew Włodek czy Władysław Dąbrowski.

Program pielgrzymki

1. Dzień: 16.06.2018

- spotkanie z uczestnikami pielgrzymki na Międzynarodowym Lotnisku Okęcie w Warszawie - sektor ”D”, na dwie godziny przed odlotem samolotu do Lwowa

- godz. 15:35 odlot samolotu do Lwowa

- godz. 17:35 przylot samolotu do Lwowa, transfer do hotelu, zakwaterowanie

- kolacja, nocleg we Lwowie (1)

2. Dzień: 17.06.2018

- śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, zwiedzanie Lwowa: miasto położone na pograniczu wschodniego Roztocza, założone w 1250 r. przez krola Daniela I Halickiego. Nazwa miasta pochodzi od imienia syna króla, Lwa. Miasto wieloetniczne, zamieszkiwane przez Polaków, Żydów, Ormian, Rosjan, Niemców, Ukraińców i innych. Obecnie w wyniku przesiedleń zdominowane przez ludność ukraińską. Ze względu na swoją bogatą historię zostało wpisane w 1998 r. na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Najwspanialsze zabytki Lwowa to: Katedra Ormiańska, Zespół Cerkwi Wołoskich, Kościół Jezuitów, Rynek, Kamienica Królewska, Ratusz, Pałac Lubomirskich, pomnik Adama Mickiewicza, Teatr Miejski, Cmentarz Łyczakowski, Pałac Potockich i wiele innych.

- godz. 22:15 odjazd pociągu ze Lwowa do Odessy

- nocleg w pociagu (2)

3. Dzień: 18.06.2018

- przyjazd pociagu do Odessy, transfer do hotelu, zwiedzanie miasta: zobaczymy między innymi gmach Opery i Baletu zaprojektowany przez Fernera&Gelmera, gdzie występują najznamienitsi artyści z całego świata. Budynek ukazuje kombinacje stylów od włoskiego renesansu po wiedeński barok. Zwiedzając gmach, zobaczymy między innymi zabytkowe kasy oraz scenę.

- zwiedzanie Katakumb: jest to miejsce unikatowe nazywane przez miejscowych „odesskim metrem”. Podziemne tunele liczące tysiące metrów pojawiły się ok 200 lat temu. Kolejne labirynty pojawiały się w wyniku wydobywania kamienia przeznaczonego na budowę poprzez eksplozje. W labiryntach, podobnie jak w grotach, panuje stała temperatura ok. +15 stopni C. Przez pierwsze lata powstawania labiryntów były one wykorzystywane jako kryjówki przez różnoraki element kryminalny, grupy przestępcze, ludzi poza prawem.    Obecnie stanowią atrakcję turystyczną dla przybywających do Odessy turystów.

- nocleg w Odessie (3)

4. Dzień: 19.06.2018

- śniadanie, wyjazd w kierunku Akermanu: twierdza położona w odległości ok. 18 km od linii brzegowej Morza Czarnego została zbudowana między XII a XV w. na terenie wcześniejszej greckiej kolonii Tyras. Zaliczana jest do największych zespołów fortyfikacyjnych w całej Europie Wschodniej. Nazwa Akerman (Biała Twierdza) została nadana w 1484 r., kiedy Białogród nad Dniestrem został zdobyty przez Turków. Kolejne losy twierdzy to zajęcie jej przez Imperium Rosyjskie. Obecnie znajduje się na terenie państwa ukraińskiego. Wraz z antycznymi pozostałościami miasta Tyras jest wielką atrakcją Ukrainy. Ze względu na swoje walory wykorzystywana jest często do produkcji filmów historycznych. Akerman opisywany był również przez naszego wielkiego wieszcza Adama Mickiewicza.

- w trakcie całodziennej wycieczki udamy sie z wizytą do Muzeum Winiarstwa Wine Center Shabo, gdzie w szerokim zakresie dowiemy sie o historii produkcji wina na tych terenach oraz pokosztujemy najlepszych gatunków.

- powrót do Odessy, nocleg (4)

5.Dzień: 20.06.2018

- śniadanie, wyjazd w kierunki Vilkova: ta mała mieścina nazywana jest „ukraińską Wenecją”. Położona na pograniczy z Rumunią rozkłada się na terenach bagnistych „Delty Dunaju”, co powoduje, że uprawa zbóż jest tutaj całkowicie niemożliwa, a mieszkańcy mogą jedynie zajmować się rybołóstwem oraz uprawą winorośli, z czego zresztą słyną. Tutejsi ludzie posługują się specyficznym własnym dialektem i zachowują swoja odrębność wynikającą z lokalizacji ich miasteczka.

Atrakcją Vilkova jest tak zwany kilometr „0”. Jest to miejsce, gdzie Dunaj wpływa do morza. Zobaczymy ten punkt, płynąc do niego specjalnymi łodziami.

Tego dnia przewidziane są również – obiad,

- kolacja w Vilkovie.  

- powrót do hotelu, nocleg (5)

6. Dzień: 21.06.2018

- śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, Msza Święta, czas wolny w Odessie na zakupy (hotel znajduje się w centrum miasta przy jednej z głównych ulic, możliwośc zdeponowania bagażu do czasu odjazdu w hotelowej przechowalni bagażu)

- godz. 22:05 odjazd pociągu do Lwowa

- nocleg w pociągu (6)

7. Dzień: 22.06.2018

- godz. 07:55 przyjazd pociagu do Lwowa

- zwiedzanie miasta (m.in. Cmentarz Łyczakowski)

- Msza Święta

- transfer na lotnisko

- godz. 17:00 odlot samolotu do Warszawy

- godz. 18:00 przylot samolotu do Warszawy

 

 

Zdjęcia

Zapisy

                                       CENA: 1000 PLN + 375 Euro

Cena obejmuje:

- przelot samolotem na trasie Warszawa- Lwów-Warszawa

- zakwaterowanie w hotelu ***, pokoje 2/3/ osobowe

- 6 śniadań, 6 kolacji, 1 obiad

- polskojęzycznego pilota na całej trasie, opiekę duchową

- Msze Święte każdego dnia

- ubezpieczenie KL + NWW

 

Cena nie obejmuje:

- 50   Euro, realizacja programu na miejscu

- dajazdu do i z Warszawy

- wydatków własnych

 
POBIERZ OŚWIADCZENIE

mapa
Ochrona danych osobowych
POLITYKA PRYWATNOŚCI BIURA PIELGRZYMKOWEGO I MISYJNEGO BIURA PIELGRZYMKOWO - TURYSTYCZNEGO KUPERTYN
Zobacz także
WARTO PIELGRZYMOWAĆ Z KLARETYNAMI
Zgromadzenie Misjonarzy Klaretynów to zakon misyjny. Każdy misjonarz więc ma we krwi chęć podróżowania.
Zobacz także
ŚWIADECTWA PIELGRZYMÓW
Każda pielgrzymka w miejsca Święte to uczta nie tylko dla oczu ale przede wszystkim dla duszy.
Zobacz także
projekt: www.wpoldodziewiatej.pl wszelkie prawa zastrzeżone Klaretyńskie Duszpasterstwo Pielgrzymkowe