facebook

Dubaj

Emiraty Arabskie, to jedna czwarta powierzchni Polski, jest to związek siedmiu emiratów.
TERMIN:
06.12.2018- 13.12.2018
CENA:
ok. 2400 zł
740 $

 


Opis pielgrzymki

Emiraty Arabskie, to jedna czwarta powierzchni Polski, jest to związek siedmiu emiratów, którego stolicą jest Abu Dhabi, a najbardziej znanym emiratem jest Dubaj. Emiraty położone są nad Zatoką Perską i Omańską, graniczą z Arabią Saudyjską i Omanem.
 
Potężne złoża ropy naftowej spowodowały błyskawiczny rozwój i bogacenie się miejscowej ludności. Z 250 tyś. mieszkańców w latach 70-tych liczba ta urosła prawie do 5 milionów, ale tylko ok. 17 % to tak zwani rodowici Emiratczycy, pozostali to ludność napływowa (obcy nie mają możliwości otrzymania obywatelstwa).
 
Religią państwową jest Islam (Szardża- prawo koraniczne) ok. 65,45 %. Pozostałe religie to: Hinduizm 17 %, katolicy 5,32 %, prawosławie 3 %, protestantyzm 0,93 % (ogólnie chrześcijan szacuje się na ok. 1 milion, a o wielowiekowej obecności chrześcijan świadczą chociażby pozostałości kościoła w Al.- Chaurze z III w.n.e.). Spory procent chrześcijan to zasługa między innymi konstytucji kraju, która gwarantuje nie-muzułmanom wolność wyznania. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż w roku 2007 Stolica Apostolska nawiązała stosunki dyplomatyczne ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi, a także fakt iż w ZEA istnieje siedem kościołów katolickich różnych obrządków. Są też wierni wyznania rzymskokatolickiego. Blisko 400 tys. wiernych zamieszkuje na terenie katolickiej parafii Matki Bożej w Dubaju - największym mieście Zjednoczonych Emiratów Arabskich (ZEA). Jej siedziba i kościół parafialny zlokalizowane są w mieście, w którym 85 proc. ludności stanowią cudzoziemcy. Jest to zatem prawdopodobnie jedna z największych parafii na świecie.
 
Kościół, który może pomieścić 1700 osób, jest stanowczo za mały wobec istniejących potrzeb. Stąd też otaczający świątynię plac jest wyposażony w telebimy i odpowiednie nagłośnienie. Dzięki temu w liturgii jednorazowo może czynnie uczestniczyć blisko 20 tys. ludzi. Większość parafian stanowią pracujący w ZEA robotnicy cudzoziemscy, głównie z Indii i Filipin. 
 

Program pielgrzymki

1.Dzień: 06.12.2018

- Spotkanie uczestników pielgrzymki z organizatorami na międzynarodowym lotnisku OKĘCIE w Warszawie, sektor „D”, na dwie i pół godziny przed odlotem samolotu do Dubaju, odprawa bagażowo-paszportowa.

- Godz. 11:05- odlot samolotu do Dubaju (międzylądowanie).

2. Dzień: 07.12.2018

- Godz. 02:35- przylot samolotu do Dubaju, transfer do hotelu, zakwaterowanie w hotelu (1)

- Śniadanie, Msza Święta w Kościele Matki Bożej w intencji wszystkich chrześcijan na Bliskim Wschodzie i Półwyspie Arabskim. Kościół Matki Bożej w Dubaju - to prawie 400 tys. wiernych, gdzie 85% społeczności to obcokrajowcy. Kościół może pomieścić ok. 1700 osób, jest jednak za mały, aby pomieścić wszystkich chętnych przychodzących w każdą niedzielę. Został wyposażony w odpowiednie nagłośnienia i bilbordy, aby zgromadzeni przed kościołem mogli uczestniczyć w odprawianym Nabożeństwie.

- W trakcie dnia prowadzone będą prelekcje na temat życia chrześcijan w Z.E.A oraz innych krajach Zatoki Perskiej, a także na temat pierwszych gmin chrześcijańskich na tych terenach.

Podejmowane tematy w czasie prelekcji to, m.in. życie codzienne, praca, szkoła, status chrześcijan w środowisku muzułmańskim, standard życia.

- Zwiedzanie Dubaju: przejazd supernowoczesną częścią miasta, gdzie zostały zbudowane najfantastyczniejsze budynki świata: Dubai World Trade Center (pierwszy wieżowiec w Dubaju zbudowany na pustyni 149m wysokości), Emirates Towers (dwie bliźniacze wieże), Burdż Dubaj (prawie kilometr wysokości).

- Stara Deira, spacer przez Złotą Uliczkę oraz przez Bazar Korzenny, na którym królują wszystkie przyprawy świata orientalnego sprzedawane przez handlarzy z Indii, Pakistanu, Afganistanu, Omanu.

- Przeprawa tramwajem wodnym na drugą stronę zatoki zwanej Creek w dzielnicy zwanej Bastakija (najstarsza część miasta zbudowana przez perskich kupców w XIX w.) Zobaczyć tu można dawne domy handlarzy pereł, które zostały zbudowane z koralowców oraz wapiennej zaprawy, ozdobione charakterystycznymi wieżami wiatrowymi. Wieże wiatrowe pełniły funkcję klimatyzatorów, temperatury sięgają tu w okresie lata do 55 stopni C.

- Zwiedzanie muzeum w forcie Al-Fahdi, zbudowanego w XVIII w. Fort został zbudowany w celach obronnych przed piratami pustoszącymi bogate osady Zatoki Perskiej.

- Przejazd w kierunku pierwszej na świecie sztucznej wyspy, na której został zbudowany 7-gwiazdkowy hotel, słynny żagiel Burj Al Arab (dla chętnych za dodatkową opłatą możliwość zarezerwowania kolacji w restauracji na najwyższym piętrze hotelu), sesja zdjęciowa nad brzegiem Zatoki Perskiej, krótka wizyta w baśniowym centrum handlowym Madinat Jumeirah.

- Wizyta w Mall of Emirats, centrum handlowym, które przyciąga odwiedzających wyciągiem narciarskim (w kraju pustynnym!!!), a także wjazd na wyspę – palmę, na której zbudowano superluksusowy hotel Atlantis, we wnetrzach którego znajduje się oceanarium.

- Powrót do hotelu, kolacja, nocleg (2).

3. Dzień: 08.12.2018

- Śniadanie, Msza Święta lub wspólna modlitwa, czas wolny na plażowanie (z hotelu kursują regularnie darmowe busy na plażę nad Zatoką Perską , a także do wyzanczonych centrów handlowych). Pilot grupy do dyspozycji przy planowaniu indywidualnych zajęć.

- W godzinach popołudniowych wyjazd grupy na dżip safari. Program obejmuje przejazd nowoczesnymi krytymi dżipami przez pustynię (jest to pustynia piaszczysta z ruchomymi wydmami, na której co jakiś czas można napotkać niewielkie oazy. Poza wspaniałą jazdą po wydmach, zobaczymy stada wielbładów, zjemy kolację w oazie w namiotach beduińskich, a także obejrzymy program folklorystyczny.

- Powrót do hotelu, nocleg (3).

4. Dzień: 09.12.2018

- Śniadanie, Msza Święta lub wspólna modlitwa, wyjazd do emiratu Szardża i Adżman.

Szardża- emirat, gdzie powstała pierwsza szkoła koraniczna, pierwsze lotnisko (mowa o początkach Z.E.A.), pierwszy szpital, pierwszy hotel (jeszcze 60 lat temu powierzchnia, którą zajmowały Emiraty Arabskie, była jedynie pustynią, a pierwsze wieżowce stawiano między wydmami). Szardża jest jedynym emiratem, w którym obowiązuje prawo szariackie. Zobaczyć tu można stary port przeładunkowy, domostwa bogatych handlarzy pereł otoczone murem, bazar, twierdzę oraz wspaniałe meczety w stylu perskim zdobione kolorowa mozaiką.

Adżman- posiada świetnie zachowany fort z dobrze wyposażonym muzeum, znany jest jednak z tego, że jest to jedyny emirat, gdzie produkowane są napoje z zawartościa alkoholu.

Maleńkie emiraty takie jak Adżman, Umm al-Kuwain czy Ras al-Chajma specjalizują się w programach turystycznych typu nocne połowy krabów w Zatoce Perskiej.

- Powrót do hotelu, kolacja, nocleg (4).

5. Dzień: 10.12.2018

- Śniadanie, Msza Święta lub wspólna modlitwa, przejazd do Abu Dhabi arab. Ojciec Białej Gazeli. Emirat powstał w 1761 roku w miejscu, gdzie odnaleziono źródła wody pitnej- oaza. Emirat był siedzibą bogatych handlarzy pereł, posiadał rozwinięty handel morski, a także w okresie późniejszym otrzymał koncesję na wydobywanie ropy naftowej. W programie objazd miasta, spacer po bulwarze- Corniche, czas wolny.

- Zwiedzanie największego meczetu na świecie poświęconego szejkowi Zajedowi (jest to również jego Mauzoleum), zbudowanego ze wspaniałego białego marmuru ozdobionego złotą ornamentyką.

- Powrót do hotelu, kolacja, nocleg (5).

6. Dzień: 11.12.2018

- Śniadanie, Msza Święta lub wspólna modlitwa, czas wolny na indywidualne zajęcia.

- Kolacja, nocleg (6).

7. Dzień: 12.12.2018

- Transfer na lotnisko ok. godz. 01:00 po północy.

- Godz. 04:05-odlot samolotu do Warszawy (międzylądowanie).

- Godz. 10:25- przylot samolotu do Warszawy.

 

Zdjęcia

Zapisy

Aby zapisać się na pielgrzymkę należy pobrać i wypełnić oświadczenie, które należy przesłać na adres pielgrzymki(at)klaretyni.pl, lub dostarczyć osobiście do kancelarii parafialnej.
 
 
 

                              Cena: 2.400 PLN + 740 USD

 

Cena obejmuje:

- przelot samolotem na trasie Warszaw- Dubaj-Warszaw (z miedzylądowaniem)

- zakwaterowanie w hotelu **** w dzielnicy Deira, pokoje 2/3 osobowe

- śniadania oraz kolacje zgodnie z programem

- opiekę polskojęzycznego pilota, opiekę duchową

- każdego dnia Msza Święta lub wspólna modlitwa

- ubezpieczenie KL + NWW

- słuchawki (autoquide) dla każdego z uczestników

Cena nie obejmuje:

- realizacji programu na miejscu 100 USD p.p.

- dojazdu do i z Warszawy

- wydatków własnych

- obyczajowych napiwków

 

 
POBIERZ OŚWIADCZENIE

mapa
Ochrona danych osobowych
POLITYKA PRYWATNOŚCI BIURA PIELGRZYMKOWEGO I MISYJNEGO BIURA PIELGRZYMKOWO - TURYSTYCZNEGO KUPERTYN
Zobacz także
WARTO PIELGRZYMOWAĆ Z KLARETYNAMI
Zgromadzenie Misjonarzy Klaretynów to zakon misyjny. Każdy misjonarz więc ma we krwi chęć podróżowania.
Zobacz także
ŚWIADECTWA PIELGRZYMÓW
Każda pielgrzymka w miejsca Święte to uczta nie tylko dla oczu ale przede wszystkim dla duszy.
Zobacz także
projekt: www.wpoldodziewiatej.pl wszelkie prawa zastrzeżone Klaretyńskie Duszpasterstwo Pielgrzymkowe