facebook

Moskwa - Złoty Pierścień Rosji 2019

Chrześcijańskie Średniowiecze - „Złoty Pierścień Rosji
TERMIN:
28.04.2019 - 04.05.2019
CENA:
2000 PLN
522 Euro 


Opis pielgrzymki

Złoty Pierścień Rosji to miasta położone w niedalekiej, jak na rosyjskie warunki, odległości od Moskwy, tworzące symboliczny okrąg. Każde z miast, połączonych ze sobą drogami, posiada bogatą historię i bezcenne zabytki, stanowiące skarbnicę rosyjskiej kultury.

 

Moskwa- Włodzimierz- Suzdal- Ples- Kostroma- Jarosław- Wielki Rostow- Sergijew Posad

Program pielgrzymki

Moskwa- Włodzimierz- Suzdal- Ples- Kostroma- Jarosław- Wielki Rostow- Sergijew Posad

                                                       28.04.2019 - 04.05.2019

                                                       Każdego Dnia Msza Świeta

1. Dzień: 28.04.2019            

- spotkanie z uczestnikami wyjazdu na Międzynarodowym Lotniski OKĘCIE w Warszawie- sektor”D”, na dwie i poł  godziny przed odlotem samolotu do Moskwy

- odprawa bagażowo-paszportowa

- godz. 09:45 odlot samolotu do Moskwy

- godz. 12:50 przylot samolotu do Moskwy

- spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie miasta:

Moskwa: największe miasto Rosji, a także Europy, liczy ok. 15 mln mieszkańców. Stolica największego obszarowo państwa świata. Jedno z najbogatszych i najdroższych miast świata. Moskwa położona na rzeką Moskwą od samych swoich początków jest zwiazana z rzeką i sięga swoją historią do okresu IV w. p.n.e., najstarszy znany zapis o mieście powstał ok.1147 r. Po wielu wiekach zawieruchy historycznej pozostały wspaniałe budowle zarówno śweckie jak i sakralne. Do najwspanialszych należą: Kreml, Sobór Chrystusa Zbawiciela, Sobór Wasyla, Klasztor Nowodziewiczy, Galeria Trietiakowska, Arbat, Plac Czerwony i wiele innych. 

ul. Twerska: Plac Maneżowy:miejsce spotkań młodzieży moskiewskiej, to tu znajduje się  kopuła, pod którą znajduje się jedna z największych podziemnych galerii handlowych. Na placu znajduje się też rzeźba z wyobrażeniem św. Jerzego walczącego ze smokiem- św. Jerzy jest symbolem i patronem Moskwy. Teatr Balszoi ( Wielki): jeden z  wielu symboli Moskwy, nierozerwalnie związany z baletem rosyjskim: „ Jezioro łabędzie”, „ Dziadek do Orzechów oraz wiele innych. Kreml z Murami Kremla, Sobór Chrystusa Zbawiciela: ogromne sanktuarium bogato zdobione. Obecny sobór to kopia wcześniejszego soboru, który.   został doszczętnie zburzony w okresie stalinizmu, a na jego miejscu zbudwano kryte baseny.   W latach odwilży zrekonstruowano go z w wielkim pietyzmem. Jest to również najwięsza świątynia prawosławna na świecie. Sobór Nowodziewiczy, Wzgórze Lenina, Platforma Widokowa, Park Zwycięstwa, Prospekt Kutuzowski, Łuk Tryumfalny

kolacja

-  nocleg w Moskwie (1)  

2. Dzień: 29.04.2019

śniadanie

- dalsze zwiedzanie miasta: spacer po Placu Czerwonym: 300 m długości, 70 m szerokości, powstał na przełomie XV i XVII w. , to symboliczne miejsce carskich koronacji, dawnych oraz obecnych uroczystości państwowych. Plac przylega do Murów KremlaMuzeum Państwowego, GUM- Głównego Powszechnego Domu Towarowego, Soboru Wasyla Błogosławionego oraz Mauzoleum Lenina.Oglądanie z zewnątrz Soboru Vasyla: zbudowanego w latach 1555-1561 na polecenie Iwana Grożnego na pamiatkę zwycięstwa nad Tatarami. Budowle tworzyli wielcy mistrzowie rosyjscy i włoscy, łącząc styl europejski ze słowiańskim. Budowniczowie zostali oślepieni, aby nigdy nie powstała równie podobna wspaniała budowla. 

- spacer wzdłuż Ogrodu Aleksandryjskiego

zwiedzanie Kremla (wnętrze z niektórymi soborami): symbol Moskwy oraz oficjalna rezydencja prezydenta Rosji. Kreml został zbudowany w roku 1156 za czasów panowania księcia Dołgoruskiego, a przebudowany za czasów Iwana III. W czasach stalinowskich twierdza kremlowska została zamknięta dla ogółu i częściowo zdewastowana. Kompleks otworzono dopiero po śmierci Stalina. 

- na Kremluznajdują się udostępnione dla zwiedzających następujące obiekty: Sobór Uspieński ( Zaśnięcia N.M.P.): jedna z najstarszych świątyń w Moskwie, zbudowana z białego kamienia. To tu właśnie odbywały się koronacje książąt i inne ważne uroczystości. Sobór Archangielski, Wielki Pałac Kremlowski ( siedziba prezydenta), Wieża Troicka   (najwyższa wieża Kremla) i inne. 

- kolacja

- nocleg w Moskwie (2)

3. Dzień: 30.04.2019

śniadanie

- zwiedzanie Galerii Trietiakowskiej: muzeum sztuki, założone w roku 1856 przez zamożnego kupca rosyjskiego Trietiakowa. Obecnie jedna z największych galerii na świecie posiadająca wspaniałą kolekcję dzieł twórców rosyjskich. Znajdują się tu dzieła takich mistrzów jak: Rublowa, Riepiena, Szyszkina i wielu innych. Ze względu na swoje zbiory już w roki 1918 została ogłoszona dobrem narodowym Rosji. 

- przejazd słynnym Metrem Moskiewskim po najważniejszych stacjach metra: Stacja Teatralna,  Stacja Placu Rewolucji, Stacja Nowokuznieckaja, Stacja Nowoswobodzkaja

spacer po Arbacie: spacerowa, spokojna uliczka, powstała w roku 1843, po której w dawnych czasach można było przejechać się konnym tramwajem. Ulica jednak przede wszystkim związana jest z wielką rosyjską literaturą i poezją. Tu spotykali się Tołstoj, Garczyn, Bułhakow. Przy Arbacie znajduje się wiele zabytków: Teatr Bułhakowa, Dom Puszkina, Dom Okudżawy. 

kolacja

- nocleg w Moskwie (3)

4. Dzień: 01.05.2019   

śniadanie

- wykwaterowanie i wyjazd  w kierunku Wlodzimierza: miasto należące do tak zwanego  „Złotego Pierścienia”, czyli grup miast średniowiecznych położonych na północ i wschód od Moskwy. Stanowią kolebkę państwowości rosyjskiej i pocżątku chrześcijaństw na tych terenach. Napotkać tu można unikatowe zabytki historii i kultury ruskiej. Są to również skonsolidowane centra rzemiosła ludowego nawiązującego do dawnej średniowiecznej tradycji. 

- zwiedzanie miasta: spacer starą zabudową, zwiedzanie Soboru Dimitra Sołuńskiego: rok budowy 1193 . Jest to świątynia pałacowa związana z dworem ówczesnych książąt. 

Z zewnątrz zobaczymy Sobór Uspieński ( Zaśnięcia N.M.P.) orazZłote Wrota, czyli wieżę obronną, zbudowaną w latach 1158-1164 – jest to fragment fortyfikacji miejskich.

- przejazd w kierunku Bogolubow: zwiedzanie klasztoru, dawnej rezydencji księcia Andrzeja Bogolubowa

- przejazd w kierunku Suzdal, kolejnego miasta Złotego Pierścienia (  w czasie II wojny światowej w Suzdalu znajdował sie obóz dla jeńców polskich).

- nocleg

- nocleg w Suzdal (1) 

5. Dzień: 02.05.2019            

śniadanie

- zwiedzanie Suzdalu:wspaniałe przykłady architektury drewnianej w muzeum na wolnym powietrzu ( zobaczymy wnętrza dwóch obiektów), Kreml,wnętrze klasztoru Narodzenia Matki Bożej, Monastyr Pokrowski

- przejazd wkierunku Ples.Wycieczka panoramiczna  połączona ze zwiedzaniem kompleksu katedralnego z XVI w. Ples znane jest ze wspaniałych widoków na okolicę, a także z prac malarskich znanego rosyjskiego malarza Levitana. Znajduje się tu pomnik założyciela miasta, księcia Vasyla I. 

- przejazd w kierunku Jarosławia

kolacja

-nocleg w Jarosławie (1)

6. Dzień: 03.05.2019       

śniadanie

- wykwaterowanie z hotelu

- zwiedzanie Jarosławia: miasto położone nad górnąWołgą, zwane Rosyjską Florencją ze względu na ilość wspaniałych zabytków, wpisane na listę zabytków UNESCO. Miasto założone przez Jarosława Mądrego w 1010 r.Szczyci się takimi zabytkami jak: Sobór Przemienienia Pańskiego, Cerkiew Eliasza, Cerkiew Jana Chrzciciela, Cerkiew Objawienia Pańskiego, Sobór Zaśnięcia N.M.P.

 przejazd w kierunku Rostowa Wielkiego: miasto posiada jedną z najstarszychw  historii tych ziem. Założone 1150 lat temu było centralnym miastem północno-wschodniej Rosji, czyli kolebki współczesnej Rosji. W XIII wieku stało sie szybko centrum polityczno- religijnym. Główną atrakcją Rostowa jest zachowany Biały Kreml, wybudowany w XVII nad brzegiem jeziora Nero. Rostowski Kreml jest doskonale zachowany i przypomina swoim wyglądem ilustracje z bajek. W centrum, na niewielkim dziedzińcu znajduje się niewielki staw, a obok Cerkiew Jana Ewangelisty zwanaCzerwoną. To tu w sąsiadującym budynku zatrzymywali się rosyjscy książęta w czasie odwiedzin u rostowskich metropolitów.

Na terenie Kremla znajduje się wspaniała restauracja „ Refektarzowa Izba” znana ze swojego koronnego dania: wieprzowiny w miodowym sosie. W Rostowie kupić można słynne rostowskie emalie, czyli wyroby i biżuterię zdobione kolorową emalią. 

- kolacja

- nocleg w Rostowie Wielkim ( 1)

7. Dzień: 04.05.2019

śniadanie

- przejazd w kierunku Sergiewa Posta, zwiedzanie Lawry Trójcy Świętej, Katedry Zwiastowania oraz Katedry Trójcy Świętej

przejazd w kierunku Moskwy, transfer na lotnisko

- odlot samolotu do Warszawy godz. 18:05

- przylot samolotu do Warszawy godz. 19:10

 

W związku z obowiązkiem otrzymania wiz FR oraz dokumentami z tym związanymi, prosimy o wcześniejsze podejmowanie decycji dotyczącej chęci uczestniczenia w wyprawie, najpóżniej na 1 miesiąc przed planowanym terminem imprezy.

Zdjęcia

Zapisy

 

                                          Cena: 2000 PLN + 522 EURO

Cena obejmuje:

przelot samolotem na trasie Warszawa-Moskwa-Warszawa

- zakwaterowanie w hotelach 3***, pokoje 2-3 osobowe, 3 noce w Moskwie, 3 noce na trasie Złotego Pierścienia

- wyżywienie: śniadania+ kolacje zgodnie z programem 

- transfery busem lub autobusem w zależności od wielkości grupy

- opiekę polskiego pilota na całej trasie

- opiekę duchową, Msze Święte / wspólne modlitwy ( uczestnictwo we wspólnej modlitwie oraz w Mszy Świętej nie jest obowiązkowe)

- koszty związane z wizą: wypisanie wniosku wizowego, opłata za wizę ( klient przesyła na podany przez organizatora adres paszport wraz z niezbędnymi załącznikami POCZTEXEM na własny koszt. Organizator odsyła zawizowany paszport POCZTEXEM na podany adres przez uczestnika i pokrywa koszty przesyłki). 

- ubezpieczenie: wysokość sumy ubezpieczenia zgodnie z wymogami na terenie FR

Cena nie obejmuje:

- 100 EURO płatne obligatoryjnie pierwszego dnia po przylocie do Rosji. Realizacja programu: bilety wstępów, lokalni przewodnicy, lokalny transport

- napoi do posiłków poza standardowymi przewidzianymi do śniadania

- wydatków własnych

- dojazdu na wskazane lotnisko z miejsca zamieszkania oraz powrotu do miejsca zamieszkania z lotniska 

- dopłaty do pokoju jednoosobwego na życzenie uczestnika

- dodatkowego ubezpieczenia od chorób przewlekłych

- wycieczek nie objetych programem 

- zwyczajowych napiwków dla kierowcy, lokalnych przewodników i obsługi hotelowej

 

            Misyjne Biuro Pielgrzymkowo-Turystyczne

                                               KUPERTYN

            al. Boh. Warszawy 15/16 Szczecin 70-370, pok. 114 I p. 

                        NIP: 851-126-99-25; REGON: 320951791

                                               GT 48/2018

                              tel: +48 887 403 330; 665 356 086

                              e-mail:pielgrzymkibm@gmail.com

                                    www.pielgrzymki.klartyni.pl

 

Informacje o dokumentach i danych potrzebnych, aby otrzymać wizę do Federacji Rosyjskiej

 

 1. ważny paszport co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu do kraju tj. ważności otrzymanej wizy do do Rosji, w paszporcie muszą być obowiązkowo co najmniej dwie strony czyste (obok siebie) 
 1. jedna fotografia spełniająca następujące wymagania:

- rozmiar 3,5 x 4,5 (jak do paszportu)

- wydrukowane na papierze wysokiej jakości na białym tle

- nie starsze niż 6 miesięcy i umożliwiające identyfikację osoby aplikującej

- zrobione na wprost, pokazujące wyraźnie oczy i twarz z obu stron od wierzchołka głowy do górnej części barków, tak aby twarz zajmowała 70-80 % fotografii

- przedstawiająca osobę bez nakrycia głowy, patrząc na wprost, z zamkniętymi ustami

- twarz nie może być przesłonięta włosami (Fotograf powinien wiedzieć jak zrobić zdjęcie)

3. kserokopia paszportu dobrej jakości-pierwsza strona ze zdjęciem i danymi

Do wypełnienia wniosku wizowego sposobem elektronicznym, potrzebne są następujące dane:

 1. nazwisko jak w paszporcie
 2. imię lub imiona jak w paszporcie 
 3. inne nazwisko- jeśli było
 4. data urodzenia
 5. miejsce urodzenia
 6. czy urodziliście się na terenie Federacji Rosji?
 7. numer i seria paszportu
 8. data wydania
 9. data wżności
 10. przez kogo wydany
 11. czy byliście wczesniej w Rosji?
 12. podać możliwie dokładną datę pobytu
 13. dokładny adres zamieszkania
 14. dokładny adres do korespondencji
 15. numer telefonu
 16. e-mail
 17. czy jesteś zawodowo czynny
 18. nazwa firmy zatrudniającej
 19. funkcja
 20. adres zakładu pracy
 21. numer telefonu do zakładu pracy
 22. e-mail do zakładu pracy
 23. czy macie jakieś kontakty w Rosji: znajomi, rodzina

Na podstawie uzyskanych danych zostaną wypełnione wnioski wizowe drogą elektroniczną i wysłane na Państwa adres pocztą lub drogą elektroniczną. Po otrzymaniu należy wnioski podpisać czytelnie imieniem i nazwiskiem oraz opatrzyć datą. Do wniosku należy dołaczyć:

- paszport

- 1 zdjęcie

- podpisane oświadczenie dotyczące odesłania paszport

- podpisane upoważnienie do składania wniosku wizowego w Państwa imieniu

- podpisane oświadczenie RODO

Po otrzymaniu kompletu dokumentów, należy je odesłać niezwłocznie (max. do 5 dni) na wskazany adres. 

Dokumenty potrzebne do wizy wraz z ważnym paszportem wymagane są na ok. 6-4 tygodni przed data rozpoczęcia imprezy.

 

Misyjne Biuro Pielgrzymkowo-Turystyczne

                                               KUPERTYN

            al. Boh. Warszawy 15/16 Szczecin 70-370, pok. 114 I p. 

                        NIP: 851-126-99-25; REGON: 320951791

                                               GT 48/2018

                              tel: +48 887 403 330; 665 356 086

                              e-mail:pielgrzymkibm@gmail.com

                                    www.pielgrzymki.klartyni.pl

                        

 

 
POBIERZ OŚWIADCZENIE

mapa
Ochrona danych osobowych
POLITYKA PRYWATNOŚCI BIURA PIELGRZYMKOWEGO I MISYJNEGO BIURA PIELGRZYMKOWO - TURYSTYCZNEGO KUPERTYN
Zobacz także
WARTO PIELGRZYMOWAĆ Z KLARETYNAMI
Zgromadzenie Misjonarzy Klaretynów to zakon misyjny. Każdy misjonarz więc ma we krwi chęć podróżowania.
Zobacz także
ŚWIADECTWA PIELGRZYMÓW
Każda pielgrzymka w miejsca Święte to uczta nie tylko dla oczu ale przede wszystkim dla duszy.
Zobacz także
projekt: www.wpoldodziewiatej.pl wszelkie prawa zastrzeżone Klaretyńskie Duszpasterstwo Pielgrzymkowe