facebook

Indie 2019

Wyprawa historyczno-kulturowa
TERMIN:
04.04.2019 - 15.04.2019
CENA:
3125 PLN
855 Euro 


Opis pielgrzymki

Program pielgrzymki

  1. Dzień: 04.04.2019

- spotkanie uczestników wyprawy na dwie i pół godziny przed odlotem samolotu do Delhi z organizatorami na Międzynarodowym lotnisku OKĘCIE w Warszawie, sektor „D„ 

- odprawa paszportowo- wizowa

- godz. 09:45 odlot samolotu do Delhi (z międzylądowaniem, godz. odlotu zostanie potwierdzona w terminie późniejszym)

  1. Dzień: 05.04.2019

- godz. 23:50 (godzina zostanie potwierdzona w terminie późniejszym) przylot samolotu do Delhi,transfer z lotniska do hotelu, zakwaterowanie, nocleg w Delhi (1)

  1. Dzień: 06.04.2019

- śniadanie, a następnie całodniowe zwiedzanie New Delhi- stolicy  Indii. Przejedziemy przez Rajpath- główna aleja New Delhi ozdobiona z dwóch stron wspaniałymi drzewami, trawnikami oraz kanałami. Jest to miejsce gdzie co roku 26 -stycznia odbywają się główne obchody Dnia Republiki, Budynek Parlamentu-okrągły budynek otoczony dużymi ogrodami, zbudowany w 1927 r. zaprojektowany przez dwóch brytyjskich architektów, pierwotnie zwany Izbą Parlamentu. Przejedziemy koło Bramy Indii- ważny zabytek stolicy zbudowany ku chwale indyjskich żołnierzy, którzy zginęli w czasie I wojny światowej, został ufundowany w 1921 r. przez księcia Wielkiej Brytanii. Zobaczymy Qutub Minar- najwyższy minaret na świecie 73 m, zbudowany z cegły, posiadający 379 schodów, początki budowy sięgają 1192 r. Minaret wpisany jest na listę UNESCO. Odwiedzimy Grobowiec Humayuna-tzn. Grób cesarza Mughalu, który jest wspaniałym przykładem wpływów architektury perskiej. Zbudowany w XVI w. jest najstarszym grobowcem w Indiach, był inspiracją dla Taj Mahal. Na koniec przejedziemy do  Świątyni Lotosujest to największa świątynia bahaistyczna zaprojektowana przez irańskiego architekta zamieszkałego w Kanadzie 

-czas na zakupy w Connaught Palace- wizytówka ND,jedno z największych centr handlowych i Indiach 

-kolacja w hotelu, nocleg w Delhi ( 2 ) 

  1. Dzień: 07.04.2019

- śniadanie, a następnie zwiedzanie Old DelhiJama Masjid-jeden z największych meczetów w Indiach zbudowany z czerwonego piaskowca i białego marmuru, w latach 1656, w okresie panowania Mogołów. Następnie odwiedzimy Chandini Chowk- jeden z największych i najbardziej zatłoczonych bazarów w stolicy, gdzie do tej pory panuje specyficzna indyjska atmosfera. W dawnych czasach bardzo ważny ze względu na lokalizację. Przejazd w kierunku  Czerwonego Fortu- chętnie odwiedzany, popularny zabytek Delhi, będący symbolem odzyskania przez Indie niepodległości w 1947 r. spod panowania Wielkiej Brytanii, wpisany na listę UNESCO. Przejażdżkarikszami po Starym Mieście

- kolacja w hotelu, nocleg w Delhi (3)

  1. Dzień: 08.04.2019

- wczesne wykwaterowanie z hotelu, przejazd w kierunku AGRY (ok 3 godz.), zakwaterowanie w hotelu w Agrze,śniadanie. Po krótkim czasie na odświeżenie z drogi, zwiedzanie Taj Mahal- „Korona Pałaców”, mauzoleum zbudowane w 1632 r. na polecenie cesarza Mogołów Szahdżahana dla jego ukochanej żony Mutmoz Mahal. Kompleks wpisany w listę UNESCO jako „klejnot sztuki muzułmańskiej na terenie Indii” oraz jako jedno z najwspanialszych arcydzieł architektury w skali całego świata.

-wieczorem czas wolny, kolacja w hotelu, nocleg w Agrze (4)

  1. Dzień: 09.04.2019

- dla chętnych podziwianie o brzasku wschodzącego słońca (z zewnątrz) mauzoleum Taj Mahal. O tej porze dnia obiekt pokazuje się we wspaniałych zmieniających barwach, jakich nie zobaczy się o żadnej innej porze dnia.

- następnie powrót do hotelu na śniadanie

- zwiedzanie Fortu Agra – zespół forteczny zbudowany w latach 1556-1605 na polecenie AkbaraZostał wpisany w roku 1983 na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Obejrzenie  Grobowca władcy Akbara w Sikandrzeoraz monumentu Itmada Doulah- traktowanego jako szkic Taj Mahal, a zbudowanego w latach 1622-1628 Całość grobowca Mughala wykonana jest  z białego marmuru o bardzo bogatej ornamentyce zdobionej jaspisem, onyksem, topazem. Ornamenty wyobrażają strzeliste cyprysy, butelki od wina, a także owoce i kwiaty.

- porą wieczorową czas wolny na zakupy. Agra jest bardzo dobrym  miejscem na zakup skórzanego obuwia oraz skórzanej galanterii.

- kolacja w hotelu, nocleg w Agrze ( 5)

  1. Dzień: 10.04.2019

-śniadanie, następnie przejazd do Jaipuru (ok. 5 godz.). Po drodze zobaczymy  wspaniałe starożytne miasto Mughala Fatehpur Sikri- miasta zbudowanego jako stolica imperium Mogołów w latach 1571 z nakazu imperatora Akbara. Bardziej współczesna historia, to zajęcie Sikri w 1803 roku przez Anglików i ustanowienie jej brytyjskim ośrodkiem administracyjnym dla regionu. Administracja trwa do 1815 r. Od 1815 roku trwają tu prace konserwacyjne oraz archeologiczne przeprowadzane na polecenie markiza Hastingsa.

-przyjazd do Jaipur, zakwaterowanie w hotelu, następnie w godzinach wieczornych wycieczka orientacyjna po mieście oraz kolacja w autentycznej radżastańskiej restauracji.

-nocleg w Jaipurze ( 6)

Jaipur (Dżajpur) – stolica stanu oraz jedno z najciekawszych miast Indii. Miasto nazywane jest „różowym miastem” ze względu na kolor zabudowy. Zostało założone w XVIII w. w okresie powolnego upadku panowania Mogołów. 

  1. Dzień: 11.04.2019

- śniadanie, następnie całodniowa wycieczka po Jaipurze. W trakcie zwiedzania zobaczymy:Hawa Mahal- zwany „Pałacem Wiatrów” ze względu na swoją lekką konstrukcję oraz chłodne pomieszczenia wewnątrz pałacu. Zbudowany w 1778 r. na polecenie maharadży Pratapa Singha stał się wspaniałym przykładem architektury radzputów. Pałac zbudowano z czerwonego piaskowca ozdabiając monumentalną fasadą.Bursztynowy Fort- to fort położony w mieście o nazwie Amer,zaledwie o powierzchni 4 km2, oddalony o 11 km od  Jaipur. Zlokalizowany na wzgórzu z panoramą na Jezioro Maota, stanowi obecnie wspaniałą atrakcję turystyczną.  Pałac posiada ogromne mury, wiele bram oraz liczne brukowane uliczki. Po powrocie do Jaipur odwiedzimy Pałac Miejski- czyli kompleks architektoniczny i ogrodowy z przełomu XVIII i XIX w. łączący ze sobą elementy architektury radżpurskiej i mongolskiej. Na koniec zwiedzimy obserwatorium solarne zwane Jantar Mantra- założone w XVIII przez maharadże pasjonującego się astronomią. Znajduje się tunajwiększy na świecie zegar słoneczny oraz astrolabium. Obiekt wpisany w 2010 r. na listę UNESCO

- porą wieczorową czas wolny na indywidualne zakupy (Jaipur jest rajem dla zakupowiczów)

- kolacja w hotelu, nocleg w Jaipurze ( 7)

  1. Dzień: 12.04.2019

- wczesnym rankiem  transfer na lotnisko, przelot do Varanasi, jednego z najstarszych miast świata, spotkanie z lokalnym przewodnikiem, następnie zwiedzanie miasta. Zobaczymy jedną z wielu świątyńjakie znajdują się w Varanasi, a także będziemy spacerować po starożytnych, krętych uliczkach lokalnego bazaru. 

- czas wolny przeznaczony na obiad w lokalnej restauracji (na życzenie uczestników i za dodatkowa opłatą), przejazd do hotelu, zakwaterowanie 

- porą wieczorową wizyta na „ghats”- szerokie betonowe schody na brzegu  Świętej Rzeki Ganges. Schody te są jakby rozwartymi wrotami ciągle otwierającymi się na Ganges. To wrota wg Hindusów do lepszego, kolejnego życia.

 „Ganga aarti” (religijna ceremonia z lampami zaczyna się o godz. 19:00. Ceremonie tworzy muzyka grana na lokalnych instrumentach, modlący się młodzi  bramini, zapalone świece oraz tlące się niezliczone kadzidełka. Na rzece płyną liczne małe łódeczki- lampiony wykonane z liści. W takiej oprawie bramini modlą się o pokój na świecie.  

- kolacja w hotelu, nocleg w Varanasi ( 8)

Varanasi- dla Hindusów to miasto gdzie się wszystko zaczyna i wszystko kończy. To tu chciałby być spopielony każdy hinduista. Miasto, które robi największe wrażenie ze wszystkich miast Indii na przyjeżdzających tu turystach. Zgiełk, miejska wrzawa, Wieża Babel. I wszyscy patrzą na tętniące życiem Miasto Umarłych. Obok szerokich betonowych schodów nad rzeką Ganges w Varanasi rozłożyły się świątynie, liczne hotele, restauracje, hospicja, domy pogrzebowe i to wszystko co potrzebne jest dla życia „tu i tam”  

  1. Dzień: 13.05.2019

wczesnym rankiem przejażdżka łódkami po rzece Gangesaby móc podziwiać wschód słońca, który o tej porze i w takiej scenerii pozostawia niezapomniane wrażenia

-powrót do hotelu na śniadanie, a następnie wycieczka do Sarnath- inaczej „Park Jeleni”, miejsce oddalone o 13 km od Varanasi, jedno z czterech najświętszych miejsc dla buddyzmu, gdzie Budda wygłosił swoje „pierwsze kazanie” nt. „Wprawienia w Ruch Koła Dhramy”. Jest to kompleks klasztorny, którego wizerunek znajduje się na godle Indii.

-powrót do Varansiw godzinach popołudniowych 

-kolacja w hotelu, nocleg w Varanasi (9)

11.Dzień: 14.05.2019

śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko, przelot samolotem do New Delhi

odlot samolotu do w kierunku Warszawy (z międzylądowaniem)

-godz. przylot samolotu do Warszawy 

 

Zdjęcia

Zapisy

                        CENA:    3125  PLN +  855   EURO

 

Cena zawiera:

- przelot samolotu na trasie Warszawa- DELHI – Warszawa (z międzylądowaniem)

- zakwaterowanie zgodnie z programem w hotelach 3*** standard lokalny w pokojach 2, 3 osobowych

-  śniadania + kolacje lub obiady w zależności od realizacji programu

- bus na całej trasie 

- transfery 

- zwiedzanie zgodnie z programem

- połączenia lokalne między miastami (w tym samolot)

- statek po rzece Ganges

- przejażdżka rikszami po Delhi lub Jaipurze

- polskiego pilota na całej trasie

- opiekę duchową, Msze Święte 

- ubezpieczenie: pakiet podstawowy KL + NW

Cena nie zawiera:

-115 USD płatne obligatoryjnie na miejscu po przylocie do Indii. Lokalni przewodnicy

napoi do posiłków poza standardowo przewidzianymi do śniadania

-wydatków własnych

-dojazdu na wskazane lotnisko z miejsca zamieszkania oraz powrotu do miejsca zamieszkania z lotniska

-zwyczajowych napiwków

-dodatkowego ubezpieczenia z tytułu chorób przewlekłych

-dopłaty do pokoju 1-osobowego na życzenie klienta

-wycieczek fakultatywnych

 

Misyjne Biuro Pielgrzymkowo-Turystyczne

                                                                       KUPERTYN

                                   al. Boh. Warszawy 15/16 Szczecin 70-370, pok. 114 I p. 

                                               NIP: 851-126-99-25; REGON: 320951791

                                                                      GT 48/2018

                                               tel: +48 887 403 330; 665 356 086

                                               e-mail:pielgrzymkibm@gmail.com

                                                            www.pielgrzymki.klartyni.pl

                        

 
POBIERZ OŚWIADCZENIE

mapa
Ochrona danych osobowych
POLITYKA PRYWATNOŚCI BIURA PIELGRZYMKOWEGO I MISYJNEGO BIURA PIELGRZYMKOWO - TURYSTYCZNEGO KUPERTYN
Zobacz także
WARTO PIELGRZYMOWAĆ Z KLARETYNAMI
Zgromadzenie Misjonarzy Klaretynów to zakon misyjny. Każdy misjonarz więc ma we krwi chęć podróżowania.
Zobacz także
ŚWIADECTWA PIELGRZYMÓW
Każda pielgrzymka w miejsca Święte to uczta nie tylko dla oczu ale przede wszystkim dla duszy.
Zobacz także
projekt: www.wpoldodziewiatej.pl wszelkie prawa zastrzeżone Klaretyńskie Duszpasterstwo Pielgrzymkowe