facebook

Jordania

Haszymidzkie Królestwo Jordanii
TERMIN:
17.09.2019 – 24.09.2019
CENA:
3 700 PLN 


Opis pielgrzymki

Jordania – kraj na Bliskim Wschodzie położony w Azji Południowo-Zachodniej. Graniczy z Izraelem, Zachodnim Brzegiem Jordanu, Syrią, Irakiem i Arabią Saudyjską. Łączna długość granic wynosi 1635 km. Jordania posiada ograniczony dostęp do morza – Zatoki Akaba Morza Czerwonego. Długość wybrzeża wynosi 26 km

Program pielgrzymki

1.    Dzień: 17.09.2019

spotkanie uczestników pielgrzymki z organizatorami na lotnisku w Warszawie, na dwie i pół godziny przed odlotem samolotu do Ammanu

-odprawa paszportowo-bagażowa

-godz. 16:05 odlot samolotu do Ammanu 

2.    Dzień: 18.09.2019

przylot do Ammanu w godzinach wczesnorannych, transfer do hotelu, zakwaterowanie (1), odpoczynek, śniadanie

-zwiedzanie Ammanu- city tour. 

Starożytne miasto znane ze Starego Testamentu pod nazwą Rabba, dawna stolica Amonitów, oblegana przez Joaba, zdobyta przez króla Dawida. Podbita przez Filadelfosa, zmienia nazwę na Filadelfię. Nazwa Amman pochodzi z późniejszego okresu, a mianowicie osiedlania się między innymi Nabatejczyków, którzy tak nazwali miasto. 

-ważnymi zobaczenia w Ammanie są: Cytadela z VIIIw. -wzniesiona za panowania arabskiego, amfiteatr z II w. z widownia mieszczącą ok. 6 tyś. widzów, nimfeum zbudowane w 191 r. 

-godny polecenia jest spacer po Down Town, krętymi uliczkami z możliwością zrobienia zakupów w lokalnych sklepikach (lokalne perfumy, arabskie przyprawy i miejscowe  przysmaki). Warto zobaczyć główna bramę wjazdową do Pałacu Haszimidów i posłuchać historii Wielkiego Króla Husajna.

-powrót do hotelu, kolacja, nocleg w Ammanie (2)

3.    Dzień: 19.09.2019

śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd w kierunku Madaby, gdzie znajduje się jedyna w swoim rodzaju mapa z IV w. pokazująca Mury Jerozolimy wraz z jej bramami, a także rzekę Jordan oraz Morze Martwe. Możliwość zakupu pamiątek np. rozmaite mozaiki wykonane techniką madabańską przedstawiające elementy znane z mozaik bizantyjskich, a także przedstawiające kwiat czarny irys, który jest symbolem Jordanii.

-  przejazd pod Górę Nebo, miejsca z którego Mojżesz wraz ze swoim bratem Aaronem po raz pierwszy i ostatni spojrzał na Ziemię Obiecaną. Tu znajduje się Krzyż opleciony postacią węża oraz miejsce, z którego J.P.II patrzył w Kierunku Ziemi Świętej, rozpoczynając pierwszą oficjalną pielgrzymkę papieską do Ziemi Świętej w 2000 r. 

NaGórze Nebo można zobaczyć oryginalnykamień toczony, którym zamykano wejścia do grot, będących w tamtych czasach miejscem przetrzymywania zapasów żywności.

- przejazd w kierunku Twierdzy Shobak, zwany inaczej Montreal, został wzniesiony w 1115 r. przez króla jerozolimskiego Baldwina I. Był to pierwszy zamek obronny zbudowany przez krzyżowców na terenie obecnej Jordanii. Zbudowano go w miejscu o bardzo ważnym znaczeniu strategicznym, na wzgórzu, z którego można było kontrolować całą równinę Edomu, czyli na trakcie handlowym z Syrii na Półwysep Arabski. Stały dostęp do wody oraz pasmo żyznej ziemi zabezpieczało zamek na długi czas oblężenia. 

- przyjazd do Petry, zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg (3) w Petrze

4.    Dzień: 20.09.2019

śniadanie, zwiedzanie całodzienne Petry:cud natury i architektury wpisany na światową listę dziedzictwa UNESCO. Pęknięcie tektoniczne tworzące niepowtarzalne wrażenie głębokiej szczeliny, w której zostało ukryte             „Różowe Miasto Nabatejczyków”, a później, w okresie bizantyjskim stało się siedzibą biskupa. 

-powrót do hotelu, czas wolny, kolacja, nocleg w Petrze (4)

5. Dzień: 21.09.2019 

-śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd przez tzw. Małą Petrę( tu znajduje się „Źródełko Mojżesza”, z którego, jak czytamy w Starym Testamencie wytrysnęła woda, po uderzeniu w skałę laską Mojżesza. Miejsce, do którego przybywają muzułmańscy pielgrzymi aby zaczerpnąć uzdrawiającej wody) w kierunku Wadi Rum. Cud natury, przepiękna pustynia mieniąca się kolorami od barwy żółtej po czerwień, przez odcienie różu. Ozdobiona „ rzeźbami” wiatru, burz piaskowych, trąb pustynnych i deszczów. Wyobraża kształty głów, grzybów, filarów, postacie zwierząt. 

-dwugodzinna przejażdżka po pustyni starymi (dostarczają wiele atrakcji) dżipami, za kierownicami których siedzą autentyczni Beduini

-zakwaterowanie w obozie (namioty)  na pustyni. Namioty 2/3 osobowe z pełnym węzłem sanitarnym. Nocleg na pustyni (4).Nocleg na pustyni pozostaje w naszej pamięci na wiele wiele lat.

-kolacja na pustyni

5.    Dzień: 22.09.2019

śniadanie, dla chętnych wczesna pobudka, obserwacja wschodu słońca na pustyni. Wykwaterowanie z namiotów, przejazd w kierunku Macheront (Mukawir), mało znany cud Jordanii, czyi dawna forteca Heroda Wielkiego znana ze ścięcia Jana Chrzciciela na polecenie Heroda Antypasa. Atrakcją twierdzy jest nie tylko historia tańca pięknej Salome ale też i wspaniała panorama na Morze Martwe i Zachodni Brzeg Jordanu. Można się tu napawać się spokojem i w myślach przenieść do czasów Starego Testamentu.

-przejazd do autentycznego miejsca chrztu Jezusanad rzeką Jordan 

-przejazd w kierunku Ammanu, zakwaterowanie w hotelu, kolacja

-nocleg w Ammanie ( 5)

6.    Dzień: 23.09.2019

śniadanie, zwiedzanie Dżeraszu, piękne po rzymskie miasto położone 51 km od Ammanu, świetnie zachowane pozostałości owalnego forum, Łuku Triumfalnego, hipodromu oraz wielu wielu świątyńpowoduje, że miasto wielokrotnie porównywane jest ze starożytnym Efezem. W Dżerasz co roku odbywają się festiwale promujące kulturę i tradycje mieszkańców Jordanii. 

przejazd w kierunku Ajlun: Adżlun, amek został zbudowany na polecenie Salladyna ok. 1184 r. Zdobytu przez Mongołów, odbity przez sułtana Bajbarsa został uratowany i rozbudowany. Od 1517 r. był we władaniu Turków Osmańskich.

-możliwość zrobienia zakupów w centrum handlowym Ammanu 

-kolacja, nocleg w Ammanie (7)  

7.    Dzień: 24.08.2019

w godzinach nocnych transfer na lotnisko

- 03:34 odlot samolotu do Warszawy 

-ok. godz. 10:25 przylot samolotu do Warszawy 

Zdjęcia

Zapisy

                                    CENA: 3700 PLN 

 

Cena obejmuje:  

- przelot samolotem na trasie Warszaw- Amman-Warszawa

- zakwaterowanie w hotelach ****/*** w pokojach 2/3 osobowych 

- 6 śniadania + 6 kolacje zgodnie z programem ( do śniadania bezpłatnie podawane są standardowe napoje: woda, kawa, herbata, do kolacji woda, pozostałe napoje dodatkowo płatne)

- transfery lotniskowe oraz autobus klimatyzowany na całej trasie

- opiekę duchowa 

- opieka polskiego – pilota –przewodnika na całej trasie 

- ubezpieczenie podstawowe

- obowiązkową opłatę  na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 13 pln 

Cena nie obejmuje:

- 150 USD  płatne obligatoryjnie po przylocie do Ammanu pilotowi grupy, realizacja programu: lokalni przewodnicy, opłaty wizowe, bilety wstępów i inne obowiązkowe lokalne opłaty

 dopłaty do pokoju jednoosobowego

-napojów do posiłków poza zwyczajowo podawanymi w hotelach

-przyjazdu na lotnisko z miejsca zamieszkania oraz powrotu

-wydatków własnych

-zwyczajowych napiwków dla kierowcy i przewodnika ok. 30 usd od osoby

-dodatkowego ubezpieczenia od chorób przewlekłych

-ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy 

 
POBIERZ OŚWIADCZENIE

mapa
Ochrona danych osobowych
POLITYKA PRYWATNOŚCI BIURA PIELGRZYMKOWEGO I MISYJNEGO BIURA PIELGRZYMKOWO - TURYSTYCZNEGO KUPERTYN
Zobacz także
WARTO PIELGRZYMOWAĆ Z KLARETYNAMI
Zgromadzenie Misjonarzy Klaretynów to zakon misyjny. Każdy misjonarz więc ma we krwi chęć podróżowania.
Zobacz także
ŚWIADECTWA PIELGRZYMÓW
Każda pielgrzymka w miejsca Święte to uczta nie tylko dla oczu ale przede wszystkim dla duszy.
Zobacz także
projekt: www.wpoldodziewiatej.pl wszelkie prawa zastrzeżone Klaretyńskie Duszpasterstwo Pielgrzymkowe