facebook

Ziemia Święta i Jordania 2019

Ziemia Święta, to miejsce szczególne dla każdego chrześcijanina.
TERMIN:
CENA:

 


Opis pielgrzymki

Ziemia Święta, to miejsce szczególne dla każdego chrześcijanina. To miejsce narodzin Zbawiciela, Mesjasza. Miejsca związane z Jego dzieciństwem i dorosłym życiem, z tworzeniem kościoła Apostolskiego i w końcu Jego śmiercią na krzyżu.
 
Wszystkie te miejsca można zobaczyć i dotknąć. Można ucałować ze czcią, jak to robią pobożni pielgrzymi. To po prostu Piąta Ewangelia. 
Ale to też miejsce przepełnione modlitwą. Modlitwą wiernych trzech największych religii monoteistycznych. Chrześcijan, Muzułmanów i Żydów. 
 

Program pielgrzymki

 Hebron - wjazd na Górę Kuszenia - Ein Boqeq, wypoczynek - Pustynia Negev -Eilat, wypoczynek - Petra -   Jordania - Pustynia Wadi Rum w gościnie u szejka - Góra Nebo - Amman - Dżerasz

 

                            Tylko na zamówienia grup!!

 

              Cena i termin zostaną podane w późniejszym czasie!!

 

                                                          11 dni

1. Dzień: 

- zbiórka uczestników na Międzynarodowym Lotnisku Okęcie w Warszawie na 2,5 h przed odlotem samolotu w hali odlotów sektor " D", spotkanie z organizatorem, odprawa paszportowo-bagażowa

- godz. 22:55 odlot samolotu do Tel Awiwu

2. Dzień: 

- godz. 03:45 przylot samolotu do Tel Awiwu na lotnisko im. Ben Guriona

- transfer do hotelu w Nazarecie (1), pokoje 2-3 osobowe

- śniadanie, odpoczynek, w godzinach popołudniowych Msza Święta w Kościele św.

Józefa w Nazarecie. Kościół św. Józefa z 1914r. – miejsce, na którym zbudowano                 kościół wskazywane jest przez tradycję na dom św. Józefa, a także na miejsce, gdzie znajdował się jego warsztat ciesielski. Pod kościołem zobaczymy groty wykorzystywane do zamieszkania, a także do magazynowania zboża z szybami wentylacyjnymi. Pierwotne baptysterium z okresu bizantyjskiego oraz sceny z życia św. Józefa znajdujące się w kościele w części ołtarzowej.

-następnie nawiedzenie Bazyliki Zwiastowania w Nazarecie. Bazylika konsekrowana w 1969 r. jest jedną z najwyższych i najważniejszych chrześcijańskich świątyń zbudowanych w miejscu groty będącej fragmentem domu, który zamieszkiwała Maryja i gdzie nastąpiło Zwiastowanie - przejazd w kierunku Kany Galilejskiej - małe miasteczko oddalone od Nazaretu o ok. 7 km. leżące przy trasie prowadzącej do Tyberiady. Wg. Ewangelii (J2,1-11), Jezus dokonał tu pierwszego cudu przemienienia wody w wino. Kościół upamiętniający to wydarzenie zbudowany został w 1881r. Znajduje się tu stara stągiew na wodę jakich używano w czasach Jezusa. Dla wielu par małżeńskich jest to miejsce odnowienia przysięgi małżeńskiej

- powrót do hotelu, kolacja, nocleg w Nazarecie (2)

3. Dzień: 

- śniadanie, Msza Święta na Górze Błogosławieństw (miejsce pierwszego kazania wygłoszonego przez Jezusa do tłumów (Mt 5-7). Jest to również miejsce, gdzie Jezus wybrał sobie apostołów (Łk 6,12). Ośmionawowy kościół zbudowany został w 1937 r., kształtem swoim przypomina Osiem Błogosławieństw

- Kościół Rozmnożenia Chleba i Ryb (arab. Tabagha - Siedem Źródeł) -  zbudowany w 1936 r. należy do niemieckich benedyktynów, został wzniesiony w miejscu, gdzie zbudowano w IV w. pierwszy kościół p.w. św. Heleny. Miejsce związane z nakarmieniem przez Jezusa pięcioma chlebami i dwoma rybami 5 tysięcy mężczyzn (Mt 6,30-44).

- Kościół Prymatu - to tu Jezus ukazał się po raz trzeci swoim uczniom po Zmartwychwstaniu (J 21). Miejsce to zaznaczone jest przez bazaltowy mały kościółek. Czarny kamień pod stołem ołtarzowym nazywany jest „miejscem rozżarzonych węgli” - lub „Mensa Christi-Stół Pański”, na którym Jezus przygotował dla uczniów posiłek. To tu znajdują się przyczepione do ściany kościoła schody, o których pisała Egeria „po tych schodach chodził Pan”. To tu Jezus przekazał władzę Piotrowi - pierwszemu papieżowi.

- Kafarnaum - miejsce znane z tego, iż to tu właśnie zaczął nauczać Jezus w białej synagodze (Mk 1,21), wypędził złego ducha z opętanego (Mk 1,23-26), uzdrowił teściową Szymona Piotra (Mk 1,29-32) oraz dokonał wielu innych uzdrowień. Kafarnaum nazywane jest też Miastem Jezusa, do którego często wracał i któremu przepowiedział ostateczną zagładę. Z Kafarnaum pochodzą pierwsi uczniowie Jezusa, Piotr i Andrzej

- rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim

powrót do hotelu, nocleg w Nazrecie (3)

4. Dzień: 

- śniadanie, następnie wykwaterowanie z hotelu, przejazd w kierunku Betlejem - nawiedzenie Bazyliki Narodzenia (Dom Chleba) - jest to jeden z najstarszych kościołów na świecie wzniesiony przez cesarza Konstantyna Wielkiego, wielokrotnie przebudowywany. Obecnie w rękach Greków ortodoksyjnych. W Bazylice zobaczymy miejsce Narodzenia Jezusa Chrystusa, Miejsce Żłóbka oraz miejsce Złożenia Darów przez Trzech Mędrców: Kacpra, Melchiora, Baltazara. Obok Bazyliki znajduje się kościół p.w. św. Katarzyny Aleksandryjskiej, zbudowany nad grotami św. Hieronima, św. Józefa, katakumb zawierających szczątki Rzezi Niewiniątek.

- zakwaterowanie w hotelu w Betlejem (4)

5. Dzień: 

- przejazd autokarem do Bramy św. Szczepana (jedna z ośmiu bram Starego Miasta, inaczej Brama Lwów), a następnie przejście w kierunku Pierwszej Stacji Drogi Krzyżowej.

- Droga Krzyżowa (przejście wąskimi uliczkami Starej Jerozolimy należącej do muzułmanów i chrześcijan), wejście przez kościół etiopski na dziedziniec Bazyliki Grobu Pańskiego: Grób Jezusa, Golgota, Kamień Namaszczenia, Kaplica św. Heleny, Kaplica Adama, Msza Święta w kaplicy Krzyżowców, Ściana Płaczu

- przejazd w kierunku Hebronu (heb. Przyjaciel), Miejsce koronacji Króla Dawida, a także miejsce pierwszych siedmiu lat królowania nad narodem Izraelskim, zanim na swoją siedzibę obrał zdobytą Jerozolimę (późniejsze Miasto Dawidowe). Zobaczymy Pieczarę Makpela, w której pochowani są Abraham, Sara, Izaak, Lea, Jakub. Miasto podzielone między Izraelem a Palestyną. Otoczone jedynymi zachowanymi w Izraelu murami miejskimi wybudowanymi przez Heroda Wielkiego. Miasto trwania narodu izraelskiego bez względu na kolejne pogromy. 

- przejazd do Bethlehem, zakwaterowanie, kolacja, nocleg w Bethlehem (5)

6. Dzień: 

- śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd w kierunku Jerycho - najstarszego miasta świata. Wjazd na Górę Kuszenia - ortodoksyjny klasztor z IV w. zamieszkały obecnie przez dwóch mnichów. W miarę możliwości (związane z regułą monastyczną) nawiedzenie czterdziestodniowego postu Jezusa Chrystusa.

- przejazd w kierunku Morza Martwego przez pustynię Judzką. Wypoczynek w miejscowości wypoczynkowej Ein Boqeq. Wspaniałe miejsce, gdzie Morze Martwe pokazuje swoje prawdziwe uroki, piaszczysta plaża, domy sanatoryjne, w których kuracjusze leczą rozmaite przypadłości. Na trasie zobaczymy najsłynniejszą twierdzę heroda Wielkiego Masadę.

- przejazd przez pustynie Negev w kierunku Eilatu, miasta wypoczynkowego tuż nad granicą z Egiptem. Po przeciwnej stronie Zatoki Akabańskiej Morza Czerwonego znajduje się Jordania, granicząca z Arabią Saudyjską.

- przyjazd do Eilatu, zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg w Eilacie (6)

7. Dzień: 

- śniadanie, następnie wypoczynek w Eilacie, korzystanie z kąpieli słonecznych i ciepłych wód Zatoki Akabańskiej. Zakupy w strefie wolnocłowej. Za dodatkową opłatą możliwość wizyty w podwodnym obserwatorium przy granicy z Egiptem (rafy koralowe i wspaniałe barwne okazy świata podwodnego, mini zoo z gadami, płazami, ptakami)

- kolacja, nocleg w Eilacie (7)

8. Dzień: 

-śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przekroczenie granicy z Jordanią

- przejazd w kierunku Petry: cud natury wpisany na światową listę dziedzictwa Unesco. Pęknięcie tektoniczne tworzące niepowtarzalne wrażenie głębokiej szczeliny, w której zostało ukryte "Różowe Miasto Nabatejczyków" a później bizantyjska siedziba biskupa.

- przejazd w kierunku kolejnego cudu natury Pustyni Wadi Rum: przepiękna pustynia mieniąca się kolorami, od barwy żółtej po czerwień przez odcienie różu, ozdobiona "rzeźbami" wykonanymi przez wiatr, burze piaskowe, trąby pustynne (rozmaite kształty grzybów, filarów, postaci zwierząt itp)

- nocleg w namiotach na pustyni Wadi Rum w gościnie u szejka - obiad beduiński, herbata beduińska, zakup rękodzieła.

- kolacja, nocleg na pustyni (8)

 9. Dzień: 

- śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd w kierunku Madaby, gdzie znajduje się jedyna mapa z IV w. pokazująca Mury Jerozolimy wraz z jej bramami, a także rzekę Jordan oraz Morze Martwe. Wizyta na Górze Nebo, miejsca, z którego Mojżesz wraz ze swoim bratem Aaronem po raz pierwszy i ostatni spojrzeli na Ziemię Obiecaną. Następnie w kierunku Ammanu, objazd miasta, zakwaterowanie w hotelu.

Amman-miasto chlubiące się pięcioma tysiącami lat nieprzerwanej historii. Nazwa miasta prawdopodobnie pochodzi od egipskiego boga Amona, a w czasach Rzymu było zwane Filadelfią. Położone na siedmiu wzgórzach posiada wspaniałą panoramę oraz wiele pozostałości z dawnej świetności miasta.

- kolacja, nocleg w Ammanie (9)

10. Dzień: 

- śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, zwiedzanie Dżerasz: piękne porzymskie miasto położone 51 km od Ammanu. świetnie zachowane pozostałości owalnego forum, Łuku Triumfalnego, hipodromu, wielu świątyń, powoduje, że miasto porównywane jest z Efezem.

- przejazd w kierunku granicy z Izraelem, przekroczenie granicy,

- transfer do Betlehem , zakwaterowanie, kolacja, nocleg (10)

11. Dzień: 

- wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko ok. godz. 01:30

- odlot samolotu do Polski 04:45

- przylot do Polski ok. godz. 08:00

 

Zdjęcia

Zapisy

Aby zapisać się na pielgrzymkę należy pobrać i wypełnić oświadczenie, które należy przesłać na adres pielgrzymki(at)klaretyni.pl, lub dostarczyć osobiście do kancelarii parafialnej.

                                    

 

                           CENA : W późniejszym czasie

Cena zawiera:

 

Izrael

- zakwaterowanie w Nazarecie hotele *** 2 noclegi

- zakwaterowanie w Betlejem hotele   *** 3 noclegi

- zakwaterowanie w Eilacie (kurort) hotel *** 2 noclegi

- śniadania i kolacje

- bilety wstępów do wymienionych obiektów oraz wjazd na Górę   Kuszenia kolejką gondolową oraz wjazd na Masadę

- transfery i przejazdy na terenie całego Izraela

- opiekę duchową oraz polskiego przewodnika

- Mszę Świętą każdego dnia

 

Jordania

- wszystkie opłaty graniczne

- transfery i przejazdy nowoczesnym autobusem

- zakwaterowanie w kampie na pustyni Wadi Ram  *** 1 nocleg ( noc pod gwiazdami

- hotele *** w Ammanie 1 nocleg

-  śniadania i kolacje

- wstęp do Petry, 2 ha jazdy dżipami po pustyni

- butelka wody na każdy dzień

- opiekę duchową i polskiego przewodnika

- Mszę Świętą każdego dnia

- ubezpieczenie na cały pobyt

- zestaw audioguide na cały pobyt

 

Cena nie obejmuje:

- dojazdu do i z Warszawy

- wydatków własnych

- obowiązkowych napiwków 50 USD od osoby na obydwa kraje

 

                  Uwagi !!!  Cena przy grupie 35 osób

UWAGA !!!

                        Godziny lotów i kolejność zwiedzania mogą ulec zmianie

Kontakt:                    tel:       (+48) 887 403 330

                                               (+48) 575 441 143

                                   mail:    pielgrzymkibm@gmail.com

                                   www:  www.pielgrzymki.klaretyni.pl

                                   adres:  al. Boh. Warszawy 15/16

                                               70-370 Szczecin, I piętro pok. 114

                                    GT 26/2019

 

                          

 

 

 

 

 

 
POBIERZ OŚWIADCZENIE

mapa
Ochrona danych osobowych
POLITYKA PRYWATNOŚCI BIURA PIELGRZYMKOWEGO I MISYJNEGO BIURA PIELGRZYMKOWO - TURYSTYCZNEGO KUPERTYN
Zobacz także
WARTO PIELGRZYMOWAĆ Z KLARETYNAMI
Zgromadzenie Misjonarzy Klaretynów to zakon misyjny. Każdy misjonarz więc ma we krwi chęć podróżowania.
Zobacz także
ŚWIADECTWA PIELGRZYMÓW
Każda pielgrzymka w miejsca Święte to uczta nie tylko dla oczu ale przede wszystkim dla duszy.
Zobacz także
projekt: www.wpoldodziewiatej.pl wszelkie prawa zastrzeżone Klaretyńskie Duszpasterstwo Pielgrzymkowe