Błą dallQuery:
SELECT DATE_FORMAT(d.date, "%c-%Y") as date FROM `w_blog_news` as `n` LEFT JOIN `w_page_text` as `d` ON (`d`.`page_id` = `n`.`page_id` AND `d`.`current` = 1 AND `d`.`element` = `n`.`id` ) WHERE `n`.`active` = 1 AND `n`.`menu` = 1 AND `n`.`page_id`=4 GROUP BY DATE_FORMAT(d.date, "%c-%Y") ASC LIMIT 15
You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'ASC LIMIT 15' at line 4Błą dallQuery:
SELECT miejsce FROM w_gallery WHERE active = 1 AND `page_id`=6 GROUP BY miejsce ASC LIMIT 15
You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'ASC LIMIT 15' at line 4 Meksyk 17.11.2023–29.11.2023 - Pielgrzymki - Klaretyńskie duszpasterstwo pielgrzymkowe
facebook

Meksyk 17.11.2023–29.11.2023

Po śladach Maryi w Meksyku
TERMIN:
17.11.2023 – 29.11.2023
CENA: 


Opis pielgrzymki

Matka Boża z Guadalupe – określenie Marii z Nazaretu, która miała objawić się Aztekowi św. Juanowi Diego Cuauhtlatoatzinowi na wzgórzu Tepeyac, obecnie w granicach miasta Meksyk. Jak głoszą przekazy, w ostatnim dniu objawień, 12 grudnia 1531 roku dojść miało do powstania obrazu Matki Bożej z Guadalupe. Jest to najstarsze objawienie maryjne oficjalnie uznane przez Kościół katolicki. Wspomnienie liturgiczne Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe przypada 12 grudnia.

 

Program pielgrzymki

 1. Dzień: 17.11.2023

- spotkanie na międzynarodowym lotnisku Okęcie w Warszawie na dwie i pół godziny przed odlotem samolotu do Meksyku - odprawa bagażowo- paszportowa - godz. 06:35 planowany odlot samolotu do Meksyku ( z międzylądowaniem, godziny lotu mogą ulec zmianie)) - godz. 16:55 planowany przylot samolotu do Mixico City, transfer do hotelu, zakwaterowanie ( w przypadku wczesnego przyjazdu do hotelu kolacja) - nocleg ( 1)

2. Dzień: 18.11.2023

Zacalo - Xochimilco - śniadanie, przejazd do centrum miasta i zwiedzanie Placu Zacalo-główny plac stolicy, noszący oficjalną nazwę Plaza de la Constitution. Msza Święta. Zwiedzanie Katedry Metropolitalnej- najstarsza i największa, która jest zarazem typowym przykładem meksykańskiego baroku. Deptak Madero, Pałac Sztuk Pięknych, Świątynia Główna Azteków. Przejazd do Xochimilco , kolacja na łodzi przy muzyce Mariachis. - powrót do hotelu, nocleg ( 2)

3. Dzień: 19.11.2023

Pałac-Pałac Trzech Kultur-Teotihuacan- Guadelupe - śniadanie, Plac Trzech Kultur- miejsce gdzie Juan Diego zdawał relacje z objawienia Biskupowi Zumarrago. Przejazd do Bazyliki Najświętszej Marii Panny w Guadalupe. Nawiedzenie i zapoznanie się z sanktuarium- kompleks bazyliki Najświętszej Marii Panny, dawna Bazylika a dzisiejsza Świątynia Pokuty Jezus Chrystusa. Bazylika współczesna, w której znajduje się Tilma Joana Diego z odbitym wizerunkiem Matki Bożej z Guadalupe. Parafia Indian – wybudowana na miejscu dwóch pierwszych kapliczek , na które wskazała Panienka z Tepeyac. Miejsce pochówku Juana Diego. Ogrody Tepeyac z przepiękną fontanną” Ofiarowanie”, Kaplica Cerrito, miejsce, na które Matka Boża wysłała Juana Diego po kwiaty. Dawny klasztor Kapucynek, Kaplica Studzienki. Czas na osobista modlitwę oraz Mszę Świętą dla całej grupy w jednej z kaplic w Bazylice. - przejazd o Teotihuacan- największego prekolumbijskiego miasta Mezoameryki, gdzie znajduje się Piramida Słońca, Piramida Księżyca, Piramida Pierzastego Węża i zespoły pałacowe z oryginalnymi malowidłami na ścianach. - kolacja w lokalnej restauracji, powrót do hotelu, nocleg ( 3 )

4. Dzień: 20.11.2023

Ocotlan - Oaxaca - śniadanie, przejazd do Ocotlan – miejsce cudownego objawienia Najświetszej Marii Panny z Ocotla, która wskazała cudowne żródło z uzdrawiającą wodą. Msza Święta, następnie zapoznanie się z sanktuarium i przejazd do Oaxaca. - kolacja, nocleg w hotelu (4)

5. Dzień: 21.11.2023

Monte Alban-Mitla-Tule-Teotitlan - śniadanie, zwiedzanie dawnej stolicy okresu przed-hiszpańskiego Monte Alban- słynącej z płaskorzeźb przedstawiających tancerzy oraz grobowców, miasto położone na wzgórzu z widokiem na miasto Oxaca. Przejazd do Mitla-Pałac Gubernatora ze słynną geometryczną dekoracją. Wizyta na rynku lokalnego rzemiosła, zobaczenie największej i najstarszej sekwoi w Tule, które ma ponad 2000 lat. Wizyta w Teotitlan słynącego z warsztatów tkackich i produktów z wełny naturalnie barwionej. Wizyta w warsztacie produkującym mezcal- wódka z agawy z robakiem ( zapoznanie się z procesem produkcyjnym). - obiad w lokalnej restauracji- szwedzki stół. Tego dnia Msza Święta planowana jest w godzinach rannych w kościele w Oaxaca lub Mitla - nocleg ( 5)

6. Dzień: 22.11.2023

Oaxaco-Cholula-Tonatzintla- Puebla - śniadanie, zwiedzanie centrum Oaxaco – katedra, kościół Santo Domingo z piękną barokową dekoracją, hala targowa z miejscowym folklorem, fabryka czekolady. Przejazd w kierunku Puebla. Postój w Cholula, gdzie zobaczymy największą piramidę Mezoameryki, na której Hiszpanie wybudowali kościół. Przejazd do Tonantzintla słynącego z kościoła wybudowanego przez Indian w stylu barokowym- kościół zachwyca kolorami i ogromną ilością dekoracji. Przyjazd o Puebla, zakwaterowanie w hotelu, następnie spacer po centrum miasta. Kościół Santo Domingo z Kaplicą Najświętszej Marii Różańcowej. Msza Święta. Kolacja - nocleg ( 6)

7. Dzień: 23.11.2023

Puebla-Cacahuamilpa-Taxco - śniadanie, przejazd w kierunku Taxco, po drodze zwiedzanie Cacahuamilpa- jedna z najpiękniejszych jaskiń słynących z form skalnych ukształtowanych przez krople wody – sala koncertowa ( tu śpiewał między innymi Placido Domingo). Wizyta w sklepie i warsztacie srebra. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. - nocleg ( 7)

8. Dzień: 24.11.2023

Taxco-Acapulco - śniadanie, wyjazd do Taxco- centrum miasta taksówkami typu VW Garbus. Zwiedzanie miasta – Plac Główny, kościół barokowy Santa Prisca. Msza Święta w kościele św. Pryski. Przejazd o Acapulco- słynny kurort z lat 70- tych, położony nad Zatoką św. Łucji. Miasto zyskało sławę w latach 60-tych i 70- tych , ulubione miejsce aktorów i polityków amerykańskich, znane z nocnego życia i słynnej Quebrada – skoki do wody z wysokości 30 metrów. - zakwaterowanie w hotelu All Inclusive od obiadu - nocleg ( 8)

9. Dzień: 25.11.2023

Acapulco - All Inclusive, plażowanie - nocleg ( 9)

10. Dzień: 26.11.2023

Acapulco - All Inclusive, plażowanie - nocleg ( 10)

11.Dzień: 27.11.2023

Acapulco- Vista Hermosa- Miasto Meksyk - śniadanie, przejazd do Vista Hermosa- XVI wieczny obiekt wpisany na listę najważniejszych zabytków Meksyku. Hacjendę założył sam Hernan Cortes- hiszpański konkwistador, znany przede wszystkim jako zdobywca Meksyku. Na jej obszarze uprawiano kiedyś kukurydzę oraz produkowano cukier Zniszczona w czasie rewolucji meksykańskiej, odbudowana w 1945 r. Zwiedzanie posiadłości oraz jej piwnic. Kolacja w hacjendzie. Przejazd do Mexico City, zakwaterowanie w hotelu - nocleg ( 11)

12. Dzień: 28.11.2023

Bazylika Guadalupe- Lotnisko - śniadanie, wizyta w Muzeum Antropologii. Przejazd do Guadalupe, czas wolny i Msza Święta. Obiad w lokalnej restauracji. Przejazd na lotnisko. - odprawa bagażowo-paszportowa - godz. 19: 55 planowany odlot samolotu do Warszawy( z międzylądowaniem , godziny mogą ulec zmianie )

13.Dzień: 29.11.2023

- godz. 22:10 planowany przylot samolotu do Warszawy

Zdjęcia

Zapisy

Cena zawiera:

- bilety lotnicze na trasie Warszaw- Mexico City-Warszawa ( z międzylądowaniem ) + opłaty lotniskowe + bagaż podręczny i główny do 23kg / os. - zakwaterowanie w hotelach 3* /4* w pokojach 2- osobowych ( standard lokalny) + 3 noclegi w Acapulco z All Inclusive ( wersja lokalna ) - śniadania i kolacje zgodnie z programem ( napoje do kolacji dodatkowo płatne - transfery na całej trasie zgodnie z programem ( kolejność programu może ulec zmianie) - opiekę polskiego pilota na całej trasie + opiekę duchową + Msze Święte - podstawowy pakiet ubezpieczeniowy KL+NNW+ PC ( pakiet zawiera ubezpieczenie od chorób przewlekłych) - Fundusz Gwarancyjny 13 pln - Fundusz Pomocowy 13 pln - podatek VAT

Cena nie zawiera:

 płatne obligatoryjnie po przylocie do Meksyku na realizację programu na miejscu , wstępy, przewodnicy .. -dojazdu na wyznaczone lotnisko z miejsca zamieszkania oraz powrotu do miejsca zamieszkania - dopłaty do pokoju 1- osobowego na życzenie uczestnika i po potwierdzeniu u kontrahenta - wycieczek i atrakcji nie objętych programem - napojów do kolacji i obiadów - ubezpieczenia od kosztów rezygnacji 2,5 % lub 7,5 % oraz ubezpieczenia od rezygnacji spowodowanych zachorowaniem na Covid oraz przerwanie pielgrzymki spowodowane chorobą. Można dokonać takiego ubezpieczenia w dniu zakupu pielgrzymki. Uwaga!!! Ze względu na zmieniające się przepisy COVID, należy śledzić przepisy na stronie msz.gov.pl / Meksyk w przypadku obowiązku wykonania testu PCR, uczestnicy są zobowiązani do opłaty we własnym zakresie. Zmiana przepisów nie stanowi podstawy do rezygnacji i zwrotu kosztów. Przypominamy, iż na stronie msz.gov.pl / Meksyk znaleźć można wszystkie inne ważne informacje dotyczące przepisów stosowanych w Meksyku

Uwaga!!!

Organizator nie odpowiada za działania linii lotniczych, na które nie ma wpływu m. inn. odwołane loty, zmiana dat i godzin wylotów – nie są one podstawą do bezkosztowej rezygnacji z imprezy ani do reklamacji

Kontakt: + 48 887 403 330 + 48 665 356 086 e-mail: pielgrzymkibm@gmail.com e-mail: danutaroszkowiak@wp.pl www.kupertyn.pl www.pielgrzymki.klaretyni.pl

adres: al. Boh. Warszawy 22 m 7 70-372 Szczecin Gwarancja Turystyczna : GT 694 01.02.2023 – 31.01.2024

Wpłaty należy dokonywać na kont: Misyjne Biuro Pielgrzymkowo – Turystyczne KUPERTYN Nr. Konta: PL 98 2490 0005 0000 4530 5536 6985 – Alior Bank
POBIERZ OŚWIADCZENIE

mapa
Ochrona danych osobowych
POLITYKA PRYWATNOŚCI BIURA PIELGRZYMKOWEGO I MISYJNEGO BIURA PIELGRZYMKOWO - TURYSTYCZNEGO KUPERTYN
Zobacz także
WARTO PIELGRZYMOWAĆ Z KLARETYNAMI
Zgromadzenie Misjonarzy Klaretynów to zakon misyjny. Każdy misjonarz więc ma we krwi chęć podróżowania.
Zobacz także
ŚWIADECTWA PIELGRZYMÓW
Każda pielgrzymka w miejsca Święte to uczta nie tylko dla oczu ale przede wszystkim dla duszy.
Zobacz także
projekt: www.wpoldodziewiatej.pl wszelkie prawa zastrzeżone Klaretyńskie Duszpasterstwo Pielgrzymkowe