facebook

Iran 2019

Iran - Śladami Polaków w Starożytnej Persji
TERMIN:
15.03.2019 - 23.03.2019
CENA:
ok. 2500 zł
786 Euro $ 


Opis pielgrzymki

Iran, pełna nazwa Islamska Republika Iranu, dawniej znany powszechnie na Zachodzie jako Persja – państwo na Bliskim Wschodzie, leżące nad Morzem Kaspijskim, Zatoką Perską i Zatoką Omańską. Wikipedia

Program pielgrzymki

1.Dzień: 15.03.2019         Warszawa

• zbiórka uczestników wyprawy na Międzynarodowym Lotnisku Okęcie w Warszawie - sektor „D” na dwie godziny przed odlotem samolotu

• godz. 16:05 odlot samolotu do Teheranu ( godzina odlotu do potwierdzenia)

2. Dzień: 16.03.2019         Teheran

• godz. 01:05 ( do potwierdzenia) przylot samolotu do Teheranu, transfer do hotelu, zakwaterowanie (1), wypoczynek, śniadanie.

• zwiedzanie największego i najnowocześniejszego miasta Iranu- Teheranu. Spacer po kompleksie pałacowym Golestan, zbudowanego przez Fath Ali Szaha z dynastii Kadżarów. Kompleks składa się z 17 pałaców, muzeów i sal. Kompleks był najczęściej wykorzystywany jako miejsce ważnych uroczystości np. uroczystości koronacyjne.

• wizyta w Sali Marmurowego Tronu oraz w Pałacu Słońca Szams-ol-Emare, a także w  Muzeum Dywanów, w którym zobaczyć można wspaniałe perskie dywany, do których to wynalezienia przyznaje się cały świat Orientu. Poznany ich historię oraz znaczenie. 

• spacer poPolskim Cmentarzu, gdzie są pochowani uczestnicy przemarszu wojsk gen. Władysława Andersa z  ZSRR (Ziemi Nieludzkiej) przez Iran na Bliski Wschód, a następnie do Europy

 - przelot samolotem do Shirazu, zakwaterowanie w hotelu, nocleg (2)

3Dzień: 17.03.2019         Shiraz

śniadanie, a następnie zwiedzanie Shirazu: miasto „poetów, sadów i wina”. Miasto zwane też „miastem róż i słowików". Ten  przepełniony historią ośrodek miejski  uważany jest za serce starożytnej Persji. Posiada najpiękniejsze ogrody w całym kraju.

- do najciekawszych zabytków należy Twierdza Karima Chana, której masywne ściany i wieże przypominają dawne cytadele Azji Środkowej.

- wizyta w ogrodzie będącym jednocześnie Mauzoleum Hapiza- poety, który jest uważany za największego irańskiego poetę. Zwiedzanie zbudowanego w XIX w. przepięknie zdobionego meczetu Nasir-ol-Molka, nazywanego  również „różowym meczetem".

- spacer po Ogrodzie Eram, który jest położony wśród starych drzew cyprysowych pochodzących z czasów kadżarskich ogrodów. Jest to doskonałe miejsce na krótki wypoczynek.

- wizyta w Ogrodzie Narendżestan, słynącego z licznych drzew pomarańczowych

- powrót do hotelu, nocleg w Shirazie (3) 

4.Dzień: 18.03.2019         Jazd

- śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, a następnie przejazd w kierunku Jazd

- na trasie zatrzymamy się w Persopolis, jednego z największych miast starożytnego świata, które w czasach dynastii Achmenidów (550 330 p.n.e.), pełniło funkcję jednej z czterech stolic Persji. Do budowy miasta użyto najcenniejszego gatunku drewna sprowadzanego z najdalszych rejonów imperium, a rzemieślnicy i artyści ze wszystkich stron kraju ozdabiali ściany wspaniałymi rzeźbami i najpiękniejszymi gobelinami.

- zwiedzanie pozostałości dawnej stolicy królów: Pałac Dariusza Wielkiego, Pałac Kserksesa, reliefów z dawnej Sali Stu Kolumn, które pozwalają na lepsze zrozumienie odległej historii.

- przejazd w kierunkuGór Zagros, do kompleksu Naksz-e-Rostam,królewskiej nekropolii wykutej na wzór Doliny Królów w Egipcie. W czasie zwiedzania będzie można zobaczyć: Świątynię Ognia, Grobowce Achmenidów, a także siedem sasanidzkich reliefów skalnych (między innymi relief z sceną pokazującą słynne zwycięstwo Szapura I nad rzymskim cesarzem Walerianem). 

- przyjazd do Jazd,zakwaterowanie w hotelu, nocleg (4)

5. Dzień: 19.03.2019         Jazd

- śniadanie, a następnie zwiedzanie Jazd: miasto położone na styku Wielkiej Pustyni Słonej i Pustyni Lota. W mieście znajduje się centrum religijne zoratusztiran (czcicieli ognia), których to religia była religią państwową w czasach imperium sasanidzkiego. Urokiem miasta zachwycał się sam Marko Polo.

- wizyta w jednej z dwóch opuszczonych Wież Milczenia- Dakhma z XVIII w. Zgodnie z legendą znajduje się tutaj płonący ogień niegasnący od 1500 lat- ogień jest symbolem wiary. 

- postój przed Meczetem Piątkowym, który posiada najwyższe minarety w Iranie. Spacer po labiryntach wąskich uliczek Starego Miasta, gdzie znajdują się więzienia oraz domy zbudowane z gliniano-piaskowych cegieł.

- powrót do hotelu, nocleg w Jazd ( 5)

6. Dzień: 20.03.2019         Isfahan

- śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd w kierunku Isfahanu (313 km). Isfahan, to przepiękne, przepełnione zabytkami miasto o czym świadczy irańskie przysłowie mówiące, że „Isfahan to połowa świata".

- na trasie przejazdu zobaczymy trzy bardzo ważne miejsca: Karawanseraj Szaha Abbasa w Meybod, Twierdzę Pigeona, a także Meczet Piątkowy w Nain.

spacer po przepięknych, historycznych mostach Isfahanu, obserwacja życia mieszkańców.

- zakwaterowanie w hotelu, nocleg w Isfahanie (6) 

 7.Dzień: 21.03.2019        Isfahan

- śniadanie, zwiedzanie Isfahanu: świetność miasta została przerwana w XVII w. gdy za panowania dynastii Safawidów Isfahan był stolicą imperium perskiego. W ówczesnych czasach było to jedno z największych miast świata, którego liczba mieszkańców wynosiła ponad milion osób.

- wizyta w Dzielnicy Ormiańskiej, w której znajdują się liczne ormiańskie kościoły, wśród których najważniejszą jest Katedra Zbawiciela, pochodząca z XVII w. 

- wizyta na Placu Imama Chomeiniego, który jest jednym z najważniejszych placów na świecie. Plac został zbudowany  w latach 1590- 1595 po przeniesieniu stolicy państwa do Isfahanu przez Abbasa I Wielkiego. Wokół placu znajdują się najwspanialsze zabytki miasta: Meczet Lotfollahawzniesiony po wschodniej stronie placu w latach 1603-1619 oraz Meczet Królewski wyróżniający się potężnymi rozmiarami oraz wspaniałą mozaiką dekorującą główny portal. 

- zwiedzanie Pałacu Ali Kapu (Wysokie Wrota), z którego to królowie oglądali codziennie życie swoich poddanych, a także różne ówczesne atrakcje np. gry w polo.

- wizyta na Bazarze Qeysariye, spacer i zakupy, tu bowiem będzie wspaniała okazja do zapoznania się z lokalnym rękodziełem. 

- powrót do hotelu, nocleg w Isfahanie ( 7)

8. Dzień: 22.03.2019         Isfahan

- śniadanie, dalsze zwiedzanie Isfahanu: wizyta w Meczecie Piątkowym,uważanym za jeden z najpiękniejszych na świecie, wielokrotnie przebudowywany zwłaszcza za panowania Seldżuków w XI i XII w.

- przejazd do słynnego z fresków Pałacu Czehel Sotun zbudowanego w XII w. znanego również pod nazwą Pałacu Czterdziestu Kolumn.

- zwiedzanie ogrodów Pałacu Hasz Behesz (Osiem Rajów), oraz Kościoła św. Marii i św. Grzegorza.

-w godzinach popołudniowych przejazd w kierunku Teheranu przez Abyaneh i Kashan- miasto, o którym mówi się, że ze względu na lokalizację zatrzymywały się tu liczne karawany, a także, to, że właśnie stąd wyruszyli do Betlejem Trzej Królowie. 

przyjazd do Teheranu, zakwaterowanie w hotelu, krótki nocleg (8)

9. Dzień: 23.03.2019

- godz. 06:15 ( godzina do potwierdzenia) odlot samolotu do Warszawy 

- godz. 10:25 ( godzina do potwierdzenia) przylot samolotu do Warszawy 

 

Zdjęcia

Zapisy

                                Cena:  PLN 2.500 + 786  EURO

 

Cena obejmuje:

-przelot samolotem na trasie Warszawa-Teheran-Warszawa (z międzylądowaniem)

- transfer wg programu minibusem lub autobusem w zależności od ilości uczestników 

- zakwaterowanie w hotelach 3* - standard lokalny, w pokojach 2/3 osobowych 

- polskiego pilota na całej trasie

- śniadania (napoje zgodnie z pakietem śnidaniowym hotelu)

- kolacje (zwykle w hotelu docelowym, napoje dodatkowo płatne)

- opiekę polskiego pilota na całej trasie 

- opiekę duchową oraz Msze Święte/wspólne modlitwy (uczestnictwo we wspólnych modlitwach oraz Mszy Świętej nie jest obowiązkowe)

 

Cena nie obejmuje:

310 EURO płatne obligatoryjnie pierwszego dnia po przylocie do Iranu. Realizacja programu na miejscu: wstępy, lokalni przewodnicy, lokalny transport, koszty wizy irańskiej( kserokopię paszportu należy nadesłać do organizatora na miesiąc przed terminem wylotu grupy, organizator nie odpowiada za odmowę wydania wizy irańskiej)

- ubezpieczenie: pakiet zgodny z wymogami podróżowania do Iranu

- napiwków dla przewodników i kierowców 5 USD za dzień płatne w Iranie

- wydatków własnych

- dojazdu na wskazane lotnisko z miejsca zamieszkania oraz powrotu do miejsca zamieszkania z lotniska 

- dopłata do pokoju 1-osobowego na życzenie uczestnika

- dodatkowych wycieczek nie objętych programem

- dodatkowego ubezpieczenia od chorób przewlekłych

                                   

                        Misyjne Biuro Pielgrzymkowo-Turystyczne

                                               KUPERTYN

            al. Boh. Warszawy 15/16 Szczecin 70-370 pok.14 I p. 

                        NIP: 851-126-99-25; REGON: 320951791

                                               GT 48/2018

                            tel: +48 887 403 330; 665 356 086 

                        email: pielgrzymkibm@gmail.com

                                   www.pielgrzymki.klartyni.pl

                        
POBIERZ OŚWIADCZENIE

mapa
Ochrona danych osobowych
POLITYKA PRYWATNOŚCI BIURA PIELGRZYMKOWEGO I MISYJNEGO BIURA PIELGRZYMKOWO - TURYSTYCZNEGO KUPERTYN
Zobacz także
WARTO PIELGRZYMOWAĆ Z KLARETYNAMI
Zgromadzenie Misjonarzy Klaretynów to zakon misyjny. Każdy misjonarz więc ma we krwi chęć podróżowania.
Zobacz także
ŚWIADECTWA PIELGRZYMÓW
Każda pielgrzymka w miejsca Święte to uczta nie tylko dla oczu ale przede wszystkim dla duszy.
Zobacz także
projekt: www.wpoldodziewiatej.pl wszelkie prawa zastrzeżone Klaretyńskie Duszpasterstwo Pielgrzymkowe