facebook

Meksyk -Guadalupe

Po śladach Maryi w Meksyku
TERMIN:
13.11.2019-24.11.2019
CENA:
7840 PLN 


Opis pielgrzymki

Matka Boża z Guadalupe – określenie Marii z Nazaretu, która miała objawić się Aztekowi św. Juanowi Diego Cuauhtlatoatzinowi na wzgórzu Tepeyac, obecnie w granicach miasta Meksyk. Jak głoszą przekazy, w ostatnim dniu objawień, 12 grudnia 1531 roku dojść miało do powstania obrazu Matki Bożej z Guadalupe. Jest to najstarsze objawienie maryjne oficjalnie uznane przez Kościół katolicki. Wspomnienie liturgiczne Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe przypada 12 grudnia.

 

Program pielgrzymki

 

1. DZIEŃ         13.11.2019

WYLOT 

- Zbiórka na lotnisku w Berlinie na 2,5 godziny przed wylotem do Meksyku, odprawa bagażowo-paszportowa

- godz. 07:30 odlot samolotu do Meksyku 

- godz. 18:05 przylot samolotu do Meksyku, transfer do hotelu i zakwaterowanie. Kolacja w hotelowej restauracji.

2. DZIEŃ         14.11.2019

MUZEUM ANTROPOLOGII I HISTORII – CITY TOUR - REJS W XOCHIMILCO 

- Śniadanie. Przejazd do Katedry w Mieście Meksyk i Msza Święta. Zwiedzanie części historycznej Meksyku: Plac Zocalo, Pałac Narodowy z freskami słynnego Diego Riviery, Katedra Metropolitalna. Wizyta w Muzeum Antropologii i Historii, jednym z najlepiej wyposażonych i zorganizowanych w całej Ameryce Łacińskiej, z imponującą kolekcją sztuki prehiszpańskiej oraz zbiorami etnograficznymi dotyczącymi dawnych i współczesnych Indian meksykańskich. Po południu spływ kolorowymi „gondolami" po dawnych kanałach azteckich w dzielnicy Xochimilco. Rejs odbywa się często w towarzystwie mobilnych kramów z jedzeniem oraz muzyki mariachi i marimba - zapraszamy do wspólnego śpiewania słynnych meksykańskich szlagierów. Obiadokolacja na łodziach (przysmaki meksykańskiej kuchni tj. tortilla, sos guacamole i salsa, kurczak, liście opuncji, złociste skwarki chicharrones).

- Powrót do hotelu, nocleg.

3. DZIEŃ         15.11.2019

BAZYLIKA MATKI BOSKIEJ Z GUADALUPE - PITAMIDY W TEOTIHUACAN

- Śniadanie. Wizyta na Placu Trzech Kultur, miejsca będącego świadkiem wielu ważnych dla Meksyku wydarzeń historycznych. Przejazd do Sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe. 

- Msza Święta w jednej z górnych kaplic, a następnie zwiedzanie tzw. "miasteczka" Matki Bożej z Guadalupe. 

- Czas wolny na zakup dewocjonaliów i spacer po ogrodach. Przejazd do Teotihuacan. To dawne centrum ceremonialno-administracyjne Indian Teotihuacanos. Zobaczymy wspaniałe piramidy Księżyca i Słońca (chętnych zapraszamy na szczyt, z którego widać całą Paseo de los Muertes - Aleją Zmarłych). Wizyta w warsztacie obsydianu, degustacja słynnych, meksykańskich trunków tequili i pulqe. 

- Obiadokolacja w lokalnej restauracji - okazja do degustacji kuchni meksykańskiej (szwedzki stół, zupy, dania mięsne, desery, tropikalne owoce). 

- Powrót do hotelu, nocleg.

4. DZIEŃ         16.11.2019  

TEPOTZOTLAN – TULA - QUERETARO

- Śniadanie w hotelu. Wyjazd w kierunku miasteczka Tepotzotlan. To ładne miasteczko z czasów kolonialnych, w którym jezuici wznieśli Seminarium Świętego Marcina oraz kościół Świętego Franciszka Ksawerego uznawany obecnie za wybitne arcydzieło i perłę meksykańskiego baroku. Zwiedzanie Muzeum Wicekrólestwa z ciekawym i bardzo bogatym zbiorem sztuki kolonialnej. 

- Przejazd do Tuli, zaginionej cywilizacji Tolteków (posągi Atlantów w świątyni Quetzalcoatla, Pałac Tysiąca Kolumn, Coatepantli czyli Mur Węży). 

- Przejazd do kolonialnego miasta Queretaro, wycieczka po centrum historycznym: Kościół i klasztor Świętego Krzyża, w którego ogrodzie znajdują się unikalne drzewa z kolcami w postaci autentycznego krzyża, Plac Broni, zabytkowy Akwedukt. 

- Msza Święta w kościele w Queretaro. 

- Kolacja w lokalnej restauracji. 

- Przejazd do hotelu w Queretaro, 

- zakwaterowanie.

5. DZIEŃ         17.11.2019

PUEBLA – CHOLULA – TONANTZINTLA

- Śniadanie. Wizyta w miasteczku Cholula, z największą pod względem objętości piramidą na świecie. Zapraszamy na szczyt Tepanapa, gdzie na ruinach Wielkiej Piramidy wybudowano Sanktuarium Santa Maria de Remedios. Na lokalnym ryneczku można spróbować niecodziennej dla nas przekąski - chapulines, czyli suszonych koników polnych przyprawionych chili. 

- Przejazd do Tonatzintla z barokowym kościołem. 

- Msza Święta w kościele św. Dominika. 

- Przejazd do Puebli, zwanej “Miastem Aniołów” - ulubionego miejsca Papieża, Jana Pawła II. Spacer po starym mieście, pełnym urokliwych budynków w kolonialnym stylu: Casa del Alfenique, Katedra, kościół Św. Dominika z przepiękną “Kaplicą Różańcową”, nazwaną przez Fryderyka Humboldta w XIX w., “Ósmym Cudem Świata”, Słodka Uliczka. Krótki spacer na rynek El Parian z regionalnymi wyrobami, gdzie na straganach można kupić tradycyjne ciastka migdałowe i fabryczną ceramikę talavera. 

- Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. 

- Kolacja w hotelowej restauracji.

6. DZIEŃ         18.11.2019 

PUEBLA – TENANGO DEL AIRE – TAXCO

- Śniadanie w hotelu. Wyjazd z miasta Puebla wczesnym rankiem, wizyta w Tenango del Aire. - Msza Święta w Kościele Pallotynów. Przejazd do górniczego Taxco, meksykańskiej “stolicy srebra”. 

- Po dotarciu do miasta wjazd gondolkami do hotelu, malowniczo usytuowanego na wzgórzu, z którego roztacza się zapierający dech w piersiach widok na miasto. 

- Zakwaterowanie w Taxco, 

- kolacja w hotelowej restauracji. 

- Dla chętnych możliwość przejazdu taksówką-garbuskiem do Centrum miasta (kurs dodatkowo płatny) na wieczorny spacer po centrum.

7. DZIEŃ         19.11.2019

TAXCO – JASKINIE  CACAHUAMILPA – ACAPULCO – LA QUEBRADA SHOW

- Śniadanie w hotelowej restauracji. 

- Msza Święta w kąpiącym od złota barokowym kościele Św. Pryski. Spacer po Taxco - "Srebrnym Mieście", Miasto wzbogaciło się dzięki bogatym złożom srebra, które znajdują się w okolicy , a mieszkańcy wyspecjalizowali się  w obróbce tego szlachetnego metalu. 

- Po zwiedzaniu czas wolny na zakupy sztuki jubilerskiej ze srebra. 

- Przejazd do jaskiń Cacahuamilpa, największych i najpiękniejszych w całej Ameryce Łacińskiej, stanowiących wielokrotnie scenerie rożnych filmów i koncertów znanych światowych artystów. W wyrzeźbionych przez wodę i czas pięknych komnatach w korycie podziemnej rzeki znajdują się niezwykłe formacje skalne i zachwycające zjawiska krasowe, wśród nich liczne stalaktyty i stalagmity nastrojowo podświetlane.

- Przejazd do Acapulco, najsłynniejszego kurortu nad Oceanem Spokojnym. 

- Zakwaterowanie w hotelu z opcją wyżywienia ALL INCLUSIVE (3 posiłki dziennie, napoje bezalkoholowe i alkoholowe lokalne, ręczniki, leżaki i parasole przy basenie i plaży gratis). - Wieczorem, pokaz mrożących krew w żyłach skoków do wody ze skały La Quebrada,  które rozsławiły Acapulco na cały świat. 

- Nocleg w Acapulco.

8. DZIEŃ         20.11.2019 

ACAPULCO  - REJS BONANZA PO ZATOCE ACAPULCO

Śniadanie w hotelu.  

- Msza Święta w katedrze lub kaplicy w Acapulco. Czas wolny na odpoczynek nad morzem. W godzinach popołudniowych zapraszamy na rejs „Bonanza”, z przekąskami w cenie. Z pokładu katamaranu przekonamy się jak malowniczo położona jest zatoka Acapulco, jak pięknie wygląda w promieniach zachodzącego słońca. 

- Powrót do hotelu z wyżywieniem All inclusive.

9. DZIEŃ         21.11.2019

ACAPULCO

- Śniadanie, 

- Msza Święta w  hotelowej Kaplicy. 

- Czas wolny na odpoczynek nad morzem, samodzielne spacery po mieście i zakupy wyrobów lokalnego rzemiosła na targu. Wyżywienie All inclusive. Możliwość przejażdżki skuterem wodnym (za opłatą). 

10. DZIEŃ       22.11.2019 

ACAPULCO-CUERNAVACA-MEXICO CITY

- Śniadanie, 

- Msza Święta w hotelowej kaplicy. 

- Przyjazd do Mexico City. Po drodze zatrzymamy się w Cuernavaca- miasta wiecznej wiosny. - Zwiedzanie przepięknej Hacjendy Hernana Corteza, konkwistadora Meksyku. 

- Obiad w hacjendzie. 

- Po przybyciu do stolicy zakwaterowanie i nocleg.

11. DZIEŃ       23.11.2019

MEXICO CITY-WYLOT

- Śniadanie. 

- Wykwaterowanie z hotelu, 

- Transfer na lotnisko, odprawa bagażowo-paszportowa 

- godz. 13:10 odlot samolotu do Berlina

12. DZIEŃ       24.11.2019 

PRZYLOT

- godz. 11:50 przylot do Berlina 

Zdjęcia

Zapisy

                                           CENA : 7840   PLN 

 

CENA ZAWIERA:

- bilet lotniczy Berlin - Mexico City - Berlin

- transfery lądowe klimatyzowanym autokarem

- zakwaterowanie w hotelach 4*  (lokalny standard), 3 noclegi w Acapulco,

- wyżywienie w czasie objazdu HB oraz w Acapulco all inclusive (3 posiłki dziennie, przekąski, napoje bezalkoholowe i alkoholowe lokalne)

- opiekę polskiego przewodnika 

- opiekę polskojęzycznego pilota, 

- codzienne Msza Święta

- opiekę duchową

- obowiązkowa składka na Fundusz Gwarancyjny

- podstawowy pakiet ubezpieczeniowy

CENA NIE ZAWIERA:

obligatoryjnych wstępów do zwiedzanch obiektów oraz kosztów rezalizacji programu na miejscu w wysokości  200 USD od osoby, płatne  na miejscu pilotowi w dniu przylotu do Meksyku

- dojazdu na wskazane lotnisko z miejsca zamieszkania oraz powrót z lotniska do miejca zamieszkania 

- wydatków własnych oraz innych wydatków wykraczających poza gwarantowane świadczenia 

- dodatkowego ubezpieczenia z tyt. chorób przewlekłych i innych dodatkowych pakietów ubezpieczeniowych
POBIERZ OŚWIADCZENIE

mapa
Ochrona danych osobowych
POLITYKA PRYWATNOŚCI BIURA PIELGRZYMKOWEGO I MISYJNEGO BIURA PIELGRZYMKOWO - TURYSTYCZNEGO KUPERTYN
Zobacz także
WARTO PIELGRZYMOWAĆ Z KLARETYNAMI
Zgromadzenie Misjonarzy Klaretynów to zakon misyjny. Każdy misjonarz więc ma we krwi chęć podróżowania.
Zobacz także
ŚWIADECTWA PIELGRZYMÓW
Każda pielgrzymka w miejsca Święte to uczta nie tylko dla oczu ale przede wszystkim dla duszy.
Zobacz także
projekt: www.wpoldodziewiatej.pl wszelkie prawa zastrzeżone Klaretyńskie Duszpasterstwo Pielgrzymkowe