facebook

Ziemia Święta 2019

Ziemia Święta, to miejsce szczególne dla każdego chrześcijanina.
TERMIN:
CENA: 


Opis pielgrzymki

Ziemia Święta, to miejsce szczególne dla każdego chrześcijanina. To miejsce narodzin Zbawiciela, Mesjasza. Miejsca związane z Jego dzieciństwem i dorosłym życiem, z tworzeniem kościoła Apostolskiego i w końcu Jego śmiercią na krzyżu. 
 
Wszystkie te miejsca można zobaczyć i dotknąć. Można ucałować ze czcią, jak to robią pobożni pielgrzymi. To po prostu Piąta Ewangelia. 
Ale to też miejsce przepełnione modlitwą. Modlitwą wiernych trzech największych religii monoteistycznych. Chrześcijan, Muzułmanów i Żydów. 
 

Program pielgrzymki

Termin i cena zostana podane w późniejszym terminie!

Tylko na zamówienia grup!!!

1.     Dzień : 

- zbiórka uczestników w wyznaczonym miejscu, spotkanie z organizatorem, odprawa paszportowo-bagażowa

- godz. 22:55 odlot samolotu do tel Avivu

2.     Dzień : 

- godz. 03:45 przylot samoloru do tel Avivu na lotnisko im. Ben Guriona

- transfer do hotelu, zakwaterowanie w hotelu w Bethlehem (1), pokoje 2-3 osobowe

·      krótki odpoczynek, śniadanie

·      realizacja programu:

·      Msza Święta o godz. 09:00 w grocie św. Józefa ( kościół św. Katarzyny Aleksandryjskiej)

-nawiedzenie Bazyliki Narodzenia ( Dom Chleba)- jest to jednen z najstarszych kościołów na świecie wzniesiony przez cesarza Konstantyna Wielkiego, wielokrotnie przebudowywany. Obecnie w rękach Greków ortodoksyjnych. W Bazylice zobczymy miejsce Narodzenia Jezusa Chrystusa, Miejsce Żłóbka oraz miejsce Złożenia Darów przez Trzech Mędrców: Kacpra, Melchiora, Baltazara. Obok Bazyliki znajduje sie kościół p.w. św. Katarzyny Aleksandryjskiej zbudowany nad grotami św. Hieronima, św. Jozefa, katakumb zawierających szczątki Rzezi Niewiniątek.

- przejście w kierunku Groty Mlecznej. Według tradycji, to tu skryła się Święta Rodzina, uciekając do Egiptu przed pościgiem wysłanym przez Heroda Wielkiego. W Kościele zobaczyć można Obraz Matki Boskiej Karmiącej  oraz figurę Matki Boskiej Ludżmirskiej.

- przejazd w kierunku Pól Pasterskich- miejsca przekazania pasterzom Cudownej Nowiny o Narodzeniu Jezusa. Zobaczymy tam autentyczne groty zamieszkiwane  przez dawnych pasterzy oraz pozostałości bazyliki z okresu bizantyjskiego.

- przejazd w kierunku Ein Karim, gdzie znajduje się franciszkański Kościół Nawiedzenia- wedle tradycji, znajdował się tu letni dom Elżbiety i Zachariasza nawiedzonych przez   Marię  ( Łk 1,39-56 ). Zobaczymy też wspaniałe malowidła naścienne przedstawiające spotkanie Elżbiety i Marii, cudowne ocalenie Jana Chrzciciela przed śmiercią z rąk żołnierzy rzymskich, a także Zachariasza sprawującego rytuał okadzania w Świątyni Salomona.

- piesze przejście do Kościoła Jana Chrzciciela, zbudowanego nad grotą zaznaczającą miejsce Jego narodzenia ( Łk 1,5-25 57-80)

- powrót do hotelu, kolacja, nocleg w Betlejem (2)

3.  Dzień : 

-    Msza Święta o godz. 12:00 w Kaplicy Krzyżowców ( Bazylika Grobu)

- przejazd  autokarem do Bramy św. Szczepana ( jedna z ośmiu bram Starego Miasta, inaczej Brama Lwów), a następnie w kierunku Pierwszej Stacji Drogi Krzyżowej.

- Droga Krzyżowa ( przejście wąskimi uliczkami Starej Jerozolimy należącej do muzułmanów i chrześcijan) , wejście przez kościół etiopski na dziedziniec Bazyliki Grobu Pańskiego: Grób Jezusa, Golgota, Kamień Namaszczenia, Kaplica św. Heleny, Kaplica Adama

     - przejazd w kierunku Góry Oliwnej: Piesze zejście do podnóża góry rozpoczynające się od nawiedzenia kościoła Pater Noster ( Ojcze Nasz) - miejsca pierwszej modlitwy, kościół przynależy do konwentu francuskich sióstr Karmelitanek Bosych, znajduje się tu ponad 60 tablic z pierwszą modlitwą „ Ojcze Nasz „ w najrozmaitszych językach świata: polskim, kaszubskim, aramejskim, samarytańskim, syryjskim itp. Później  Kościół  Dominus Flevit , Kościół Narodów ( Getsemani), Ogród Oliwny

     - powrót do hotelu, kolacja , nocleg w Betlejem(2)

4.  Dzień : 

- śniadanie, następnie realizacja programu:

- przejazd w kierunku Góry Syjon: nawiedzenie Bazyliki Zaśnięcia-  kościoła należącego do niemieckich benedyktynów, który jest tradycyjnym miejscem Zaśnięcia Maryi, niedaleko   znajduje się Wieczernik- wskazywany przez miejscową tradycję  jako miejsce Ostatniej Wieczerzy, Zesłania Ducha Świętego, Ustanowienia Sakramentu Kapłaństwa i Eucharystii

- przejazd w kierunku Jerycho- najstarszego miasta świata, panorama z widokiem na Górę Kuszenia, Sykomora- drzewo Zacheusza

- przejazd w kierunku Morza Martwego- wypoczynek, kąpiel

- w drodze powrotnej  ( jeśli czas na to pozwoli ) wizyta w Betanii – nawiedzenie kościoła zbudowanego   prawdopodobnie w miejscu domu Marii, Marty i Łazarza- przyjaciela Jezusa, grób Łazarza

     - w drodze powrotnej wizyta pod Ścianą Płaczu

     - powrót do hotelu, kolacja, nocleg w Betlejem (3)

5.  Dzień : 

- śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, następnie przejazd w kierunku Tel Avivu- przejazd przez miasto do Jaffo – najstarszego portu świata zbudowanego,  jak głosi legenda, przez syna Noego, Jafeta po opadnięciu wód potopu. Spacer krętymi uliczkami , wejście na punkt panoramiczny, z którego rozpościera sie wspaniały widok na Tel Aviv.

     - nawiedzenie kościoła św. Piotra, spacer do domu Szymona Garbarza.

     - czas wolny na zakupy na pchlim targu w zależności od czasu.

- przejazd brzegiem Morza Śródziemnego w kierunku Cezarei Nadmorskiej - stop na zdjęcia przy Akwedukcie. Cezarea Nadmorska to nowoczesne na owe czasy miasto zbudowane przez Heroda Wielkiego ku czci cesarza Augusta, w którym stacjonowały rzymskie garnizony. Jednym z setników w Cezarei był Korneliusz- pierwszy nie-Żyd nawrócony na chrześcijaństwo przez św. Piotra (Dz 23-26). Obecne ruiny przypominają o wielkości i nowoczesności dawnej Cezarei.

- przejazd w kierunku Hajfy, nawiedzenie Kościoła Stella Maris ( Gwiazda Morza) na Górze Karmel. Kościół należy do zakonu, który nazwę swoją wziął od Góry Karmel- Winnica Pańska. Pod głównym ołtarzem przedstawiającym Matkę Boską Szkaplerzną, wykonaną z drzewa cedrowego, znajduje się tzw. Grota Eliasza, w której miał  się ukrywać Eliasz ścigany przez króla Achaba.

 

- przejazd w kierunku Ogrodów Bahajskich- podziwianie symetrycznych ogrodów perskich ozdobionych symetrycznymi nasadami wypielęgnowanej roślinnosci.

     - przejazd do Nazaretu, zakwaterowanie w hotelu, kolacja , nocleg w Nazarecie ( 1)

    6. Dzień : 

    - śniadanie, a nastepnie przejazd w kierunku Nazaretu, nawiedzenie Bazyliki        Zwiastowania w Nazarecie. Bazylika

    konsekrowana w 1969 r. jest jedną z najwyższych i najważniejszych chrześcijańskich 

    światyń zbudowanych w miejscu groty będącej fragmentem domu, który zamieszkiwała

    Maryja i gdzie nastąpiło Zwiastowanie.

    - Kościół św. Józefa z 1914r. –miejsce, na którym zbudowano kosciół wskazywane jest

    przez tradycję na dom św. Józefa, a także na miejsce, gdzie znajdował się jego warsztat

    ciesielski. Pod kościołem zobaczymy groty wykorzystywane do zamieszkania, a takż do

    magazynowania zboża z szybami wentylacyjnymi. Pierwotne baptysterium z okresu

    bizantyjskiego oraz sceny z życia św. Józefa znajdujące sie w kościele w części

    ołtarzowej.

    - przejazd w kierunku Kany Galilejskiej- małe  miasteczko oddalone od Nazaretu o ok.7

    km., leżące przy trasie prowadzącej do Tyberiady.Wg. Ewangelii (J2,1-11), Jezus dokonał

    tu pierwszego cudu przemienienia wody w wino. Kościół upamiętniajacy to wydarzenie

    zbudowany został w 1881r. Znajduje się tu stara stągiew na wodę, jakich używano w

    czasach Jezusa. Dla wielu par małżeńskich jest to miejsce odnowienia przysięgi

    małżeńskiej

    - powrót do hotelu, kolacja, nocleg w Nazarecie (2)

    7. Dzień : 

 - śniadanie, następnie przejazd w kierunku Góry Błogosławieństw (miejsce pierwszego     kazania wygłoszonego przez Jezusa do tłumów (Mt 5-7). Jest to również miejsce, gdzie

Jezus wybrał sobie apostołów(Łk 6,12). Ośmionawowy kościół zbudowany  w 1937 r.   swoim kształtem  przypomina Osiem Błogosławieństw.

- Kościół Rozmnożenia Chleba i Ryb ( arab. Tabgha - Siedem Źródeł) - kościół zbudowany w 1936 r. należy do niemieckich benedyktynów, został wzniesiony w miejscu, gdzie zbudowano w IV w. pierwszy kościół p.w. św. Heleny. Miejsce związane z nakarmieniem przez Jezusa pięcioma chlebami i dwoma rybami 5 tysięcy mężczyzn (Mt 6,30-44)

- Kościół Prymatu- to tu Jezus ukazał sie po raz trzeci swoim uczniom po Zmartwychwstaniu (J 21). Miejsce to zaznaczone jest przez bazaltowy mały kościółek. Czarny kamień pod stołem ołtarzowym nazywany jest „ miejscem rozżarzonych wegli”- lub „ Mensa Christi-Stół Pański”, na którym Jezus przygotował dla uczniów posiłek. To tu znajdują się przyczepione do ściany kościoła schody, o których pisała Egeria „ po tych schodach chodził Pan „. To tu Jezus przekazał władzę Piotrowi- pierwszemu papieżowi.

- Kafarnahum- miejsce znane z tego, iż to tu właśnie zaczął nauczać Jezus w białej synagodze (Mk 1,21 ), wypędził złego ducha z opętanego ( Mk 1,23-26), uzdrowił teściową Szymona Piotra (Mk 1,29-32) oraz dokonał wielu innych uzdrowień.Kafarnahum nazywane jest też Miastem Jezusa, do którego często wracał i któremu przepowiedział ostateczną zagładę. Z Kafarnahum pochodzą pierwsi uczniowe Jezusa Piotr i Andrzej.

- rejs statkiem po Jeziorze Galiliejskim

- wizyta w Jardenit – miejsce symbolicznego chrztu oraz przejazd częścią Wzgórz Golan

- powrót do hotelu, kolacja i nocleg w  Tyberiadzie (3)

8. Dzień : 

- wczesne wykwaterowanie ok. godz.01:00

- wyjazd w kierunku lotniska w Tel Avivie

- godz. 05:20 odlot samolotu do Warszawy 

Zapisy

 

Aby zapisać się na pielgrzymkę należy pobrać i wypełnić oświadczenie, które należy przesłać na adres pielgrzymki(at)klaretyni.pl, lub dostarczyć osobiście do kancelarii parafialnej.

Warunki płatności:

– zaliczkę w wysokości 1 000 PLN należy wpłacić przy zapisie na pielgrzymkę, kolejne kwoty w kolejnych ratach a ostatnia na miesiąc przed wyjazdem grupy.
– Nr konta: 96 7999 9995 0651 8265 3904 0001

   Cena w późniejszym terminie                                   

Cena obejmuje:

- przelot samolotem na trasie Warzaw-Tel Aviv- Warszaw

- ubezpieczenie podstawowe na okres pielgrzymki

- autokar na calej trasie

- zakwaterowanie w hotelu Betlejem/ Tyberida

- śniadania + kolacje napoje do kolacji poza wodą dodatkowo płatne

- słuchawki dla każdego pielgrzyma

Cena nie obejmuje:

- obligatoryjnych napiwków w wysokości 35 USD od osoby płatne na miejscu pierwszego dnia

- wydatków włanych

- dojazdu do i z lotniska Okecie w Warszawie

- dopłata do pokoju jednoosbowego 180 USD

- realizcja programu na miejscu 

 

                            Misyjne Biuro Pielgrzymkowo-Turystyczne

                                               KUPERTYN

            al. Boh. Warszawy 15/16 Szczecin 70-370, pok. 114 I p. 

                        NIP: 851-126-99-25; REGON: 320951791

                                               GT 48/2018

                              tel: +48 887 403 330; 665 356 086

                              e-mail:pielgrzymkibm@gmail.com

                                    www.pielgrzymki.klartyni.pl

                        

 
POBIERZ OŚWIADCZENIE

mapa
Ochrona danych osobowych
POLITYKA PRYWATNOŚCI BIURA PIELGRZYMKOWEGO I MISYJNEGO BIURA PIELGRZYMKOWO - TURYSTYCZNEGO KUPERTYN
Zobacz także
WARTO PIELGRZYMOWAĆ Z KLARETYNAMI
Zgromadzenie Misjonarzy Klaretynów to zakon misyjny. Każdy misjonarz więc ma we krwi chęć podróżowania.
Zobacz także
ŚWIADECTWA PIELGRZYMÓW
Każda pielgrzymka w miejsca Święte to uczta nie tylko dla oczu ale przede wszystkim dla duszy.
Zobacz także
projekt: www.wpoldodziewiatej.pl wszelkie prawa zastrzeżone Klaretyńskie Duszpasterstwo Pielgrzymkowe